Maciej Marchewka Maciej Marchewka 23.06.2010 07:27
Nowe informacje o grach Square Enix
696V

Nowe informacje o grach Square Enix

Po zdecydowanie zbyt długim okresie milczenia, Square Enix wreszcie sypnęło garścią nowych informacji na temat wielkiej trójcy nadchodzących produkcji spod znaku Final Fantasy i Parasite Eve.xxxxx

 

Wprawdzie pierwszej konkretnej zapowiedzi Final Fantasy Versus XIII możemy spodziewać się najwcześniej na wrześniowych Tokyo Game Show, jednak Tetsuya Nomura sypnął pewnymi faktami już teraz. Producent wychwala przede wszystkim doskonałą oprawę graficzną nad której poziomem trwają bezustanne prace. Zachowania chmur będzie przeliczane w czasie rzeczywistym na bazie autentycznego zachowania obłoków. Swiat gry będzie otwarty i pozwoli nam się udać dokąd dusza zapragnie, z wyjątkiem gór, których szczyty nie będą dostępne. Na wstępie nie będzie on jednak otwarty w całości. Pomiędzy danymi połaciami terenu mają znaleźć się swego rodzaju ograniczenia terenu, zapewne w formie wspomnianych łańcuchów górskich. Rozpoczęcie pojedynku ma stanowić krzyżówkę rozwiązań z Final Fantasy XIII i klasycznego "losowego" systemu aktywacji z poprzednich części. Nie zostało niestety wyjaśnione na czym ma on polegać. Same starcia mają być przy tym niesłychanie widowiskowe, a część środowiska - zniszczalna.

 

Odnośnie Final Fantasy Agito XIII niestety nie powiedziano wiele, poza tym, że podobnie jak w Versusie świat będzie otwarty, a przemieszczać się będziemy mogli po nim zarówno na grzbiecie Chocobo jak i statkiem powietrznym. The 3rd Birthday ma prezentować niespotykany dotąd poziom oprawy AV, stanowiąc najlepiej prezentującą się grę na PSP, przynajmniej do czasu wydania Agito.

 

Wniosków nie nasuwa mi się szczególnie wiele, cieszy jednak nastawienie obydwu gier z uniwersum Final Fantasy XIII na swobodną eksplorację świata, której brak dokuczał graczom w podstawowej wersji gry. A co Wy chcielibyście zobaczyć we wspomnianych produkcjach?

Tagi: final fantasy agito XIII final fantasy versus XIII Square Enix the 3rd birthday