Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2020 14:43
PS4 Firmware
2747V

PS4 z firmware 8.03. Sony przygotowało nową funkcję związaną z dźwiękiem

Sony nie zapomina o PlayStation 4 i Japończycy przygotowali dzisiaj nową aktualizację do konsoli poprzedniej generacji. Urządzenie tym razem otrzymało nową funkcję, która pozwoli na szybkie wyciszenie innych osób.

Sony już dzisiaj zaktualizowało PlayStation 5 i DualSense, a teraz korporacja postanowiła ulepszyć PlayStation 4. W przypadku konsoli poprzedniej generacji otrzymaliśmy nową funkcję, która może przydać się wielu graczom.

„Wyłączenie funkcji Game Chat Audio zostało dodane w sekcji Sound/Devices w szybkim menu. Jeśli włączysz to ustawienie, dźwięk czatu w grze zostanie wyłączony. Twój głos nie będzie słyszany, a Ty nie będziesz słyszał innych graczy. To ustawienie nie ma zastosowania do dźwięku czatu imprezowego.”

W rezultacie posiadacze PlayStation 4 otrzymają teraz opcję szybkiego wyłączenia nowych współtowarzyszy broni – jak wiadomo część graczy wpada do party słuchając muzyki i zazwyczaj trzeba było ich ręcznie wyciszać.

Sony chce wspierać PS4 przez kilka kolejnych lat, więc możemy sądzić, że w przyszłości nawet ten sprzęt będzie otrzymywał nowe funkcje. 

W tym tygodniu Sony opublikowało zwiastun zdradzający listę pozycji zmierzających na PS5, ale jednocześnie korporacja zaznaczyła, że część tytułów będzie dostępna jeszcze na PlayStation 4. W zasadzie tylko nieliczne gry japońskiej korporacji są aktualnie prezentowane jako ekskluzywne produkcje dla PlayStation 5.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-4-system-software-update-8-03/

Tagi: firmware playstation 4 ps4 sony