Iza Łęcka Iza Łęcka 09.12.2020 13:03
Striking Distance Glen Schofield
809V

Twórca Dead Space pokaże nową grę na TGA. Glen Schofield jest gotowy na prezentację

W trakcie The Game Awards nie zabraknie wielkich ogłoszeń, a wśród nowych tytułów zaprezentowana zostanie produkcja Glena Schofielda. Producent i współreżyser trzech części Call of Duty oraz twórca Dead Space pokaże swoją najświeższą propozycję.

Glen Schofield przez lata pracował w Electronic Arts – jako producent współtworzył The Lord of the Rings: The Return of the King oraz Dead Space, był menadżerem The Godfather II, a następnie przeszedł do Activision, gdzie pełnił funkcję producenta i współreżysera Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Advanced Warfare i Call of Duty: WWII. Spory dorobek i doświadczenie Amerykanin postanowił wykorzystać do kolejnych inicjatyw.

Twórca odszedł z Activision, by założyć nowe studio – Striking Distance skupia byłych deweloperów Call of Duty oraz Dead Space, którzy od pewnego czasu opracowują „fabularny Playerunknown's Battlegrounds”. Nie od dziś wiadomo, że PUBG otrzyma kilka dodatkowych projektów, które mają za zadanie zainteresować graczy formą Battle Royale, jednocześnie pozwalając na doświadczanie nowych wrażeń.

Aktualnie nie otrzymaliśmy większych konkretów dotyczących pozycji, ale wiele powinno zmienić się z czwartku na piątek. Zapowiedziano, że możemy oczekiwać ogłoszenia skupiającego się na next-genowym tytule zespołu Striking Distance. Zamierzacie oglądać wydarzenie? Na naszej stronie znajdziecie całą relację i wszystkie ogłoszenia z imprezy. Podczas TGA zobaczymy kilkanaście zapowiedzi.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/dead-spaces-creator-will-reveal-his-pubg-narrative-game-this-week/

Tagi: glen schofield PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG Striking Distance