Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.12.2020 10:06
Ranking sprzedaży gier w tygodniu z Black Friday. Dane z rynku brytyjskiego
909V

Ranking sprzedaży gier w tygodniu z Black Friday. Dane z rynku brytyjskiego

Jeśli chodzi o pudełkowe wydania gier, to równych sobie nie miała FIFA 21, która uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu (nawet pomimo spadku sprzedaży o 37% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni).

W tygodniu z Black Friday doszło do ciekawego przetasowania w rankingu sprzedaży gier w wydaniach cyfrowych (o dziwo nad takimi tuzami jak nowy Call of Duty triumfował Football Manager 2021!). Jak sytuacja wygląda z dystrybucją standardową? Tutaj zwycięzcą jest FIFA 21. Grze pomogły w ostatnim tygodniu przeceny i przy okazji aktualizacja next-genowa. Sprzedaż wydania na PS5 była jednak niższa od jakiejkolwiek innej wersji FIFA 21. Pamiętajmy jednak, że posiadacze kopii gry z PS4 dostają aktualizację next-genową za darmo, co pewnie wyraźnie zaważyło na tym wyniku.

Cały czas rewelacyjnie sprzedaje się Animal Crossing, które zanotowało wynik o 20% lepszy niż 2 tygodnie temu. Exclusive na Switch zajął 3 miejsce w rankingu. Wzrost zanotowało też Assassin's Creed Valhalla, które wskoczyło na miejsce czwarte z piątego.

O dziwo w kategorii wydań fizycznych w ogóle zabrakło triumfującego w cyfrowym zestawieniu Footbal Manager 2021. Więcej na temat sukcesu tej gry przeczytacie tutaj.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (wydania fizyczne, ostatni tydzień)

 1. FIFA 21
 2. Call of Duty: Black Ops Cold War
 3. Animal Crossing: New Horizons
 4. Assassin's Creed Valhalla
 5. Mario Kart 8: Deluxe
 6. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
 7. Just Dance 2021
 8. Minecraft (Switch)
 9. Super Mario 3D All-Stars
 10. Marvel's Avengers
   

Tagi: gry ranking sprzedaż sprzedaż uk wielka brytania