Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light. Nintendo przypomina o premierze retro klasyka

News
991V
Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light. Nintendo przypomina o premierze retro klasyka
Igor Chrzanowski | 06.12.2020, 18:25

Marka Fire Emblem cieszy się dziś uznaniem na dosłownie całym świecie, dzięki czemu Nintendo wydając jej kolejne odsłony za każdym razem może cieszyć się z dużego zarobku. Niestety nie zawsze tak było.

Przez wiele lat seria Fire Emblem była autentycznie niedostępna na Zachodzie, a co za tym idzie jej dobrodziejstwem mogli cieszyć się wyłącznie Japończycy posiadający Famicoma oraz Super Famicoma - tak było przez pierwsze 5 odsłon i łącznie aż 13 lat życia marki. 

Dopiero szósta odsłona cyklu została wydana na Zachodzie i to ją znamy jako pierwsze Fire Emblem wydane na Game Boy Advance. Dopiero po kolejnych 17 latach, na trzydzieste urodziny cyklu Nintendo postanowiło zlitować się nad Zachodnimi graczami i w końcu oddało w nasze ręce prawdziwą "jedynkę", czyli wydane w 1990 roku Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light.

Całość została dostosowana do współczesnych konsol Nintendo Switch, przetłumaczona na angielski oraz nieco ułatwiona dzięki systemom pozwalającym nam na przykład na cofnięcie tury. Poniżej znajdziecie zwiastun premierowy gry.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych