Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2020 10:37
PS5 aktywności
1532V

Popularność gier singleplayer rośnie według danych Sony. Droga do Aktywności na PS5

Teorie o tym, że gry singleplayer odejdą do lamusa, które pojawiały się kilka lat temu, wydają się totalnie przesadzone. Jest wręcz na odwrót - takie tytuły się umacniają.

Vice dotarło do raportu podsumowującego dane graczy bawiących się na PS4. Z dokumentu wynika, że gry nastawione na tryb singleplayer trzymają się bardzo mocno i cieszą nawet większą popularnością, niż dawniej. Właśnie z tego powodu przygotowano dla PS5 zakładkę "Aktywności", tak by ułatwić graczom zarządzanie czasem w coraz popularniejszych grach singleplayer.

"Według danych Sony singleplayer kwitnie w ostatnich latach. Użytkownicy PlayStation regularnie spędzają więcej czasu w trybach offline, niż w online" - czytamy w tekście Vice.

W dokumencie Sony wspomina o tym, że wielu graczy jest zaniepokojonych wymaganiami czasowymi w grach singleplayer. Ma to po części związek z popularyzacją otwartych, wielkich światów w produkcjach AAA, które wymagają poświęcenia im często ponad 40-50 godzin. Dlatego firma zapewniła ramach kart "Aktywności" w PS5 również przybliżone informacje o czasie, jaki może zająć wykonanie pewnych czynności (np. zaliczenie misji pobocznej), tak by zapracowane osoby miały lepszy wgląd w sytuację i by od razu mogły przeskakiwać do danej misji czy wyzwania.

Rzućcie przy okazji okiem na 10 najlepszych exclusive'ów singleplayer z PS4 wg Sony.


Źródło: https://www.vice.com/en/article/5dp34k/internal-sony-docs-explain-how-activities-became-a-cornerstone-for-ps5

Tagi: playstation sony