Starsi gracze (35+) spędzają coraz więcej czasu z padem w dłoni

News
2047V
Starsi gracze (35+) spędzają coraz więcej czasu z padem w dłoni
Mateusz Wróbel | 30.11.2020, 20:22

Mat Piscatella udostępnił kolejny raport, w którym wziął na warsztat tygodniowy czas spędzany przez różne grupy graczy z padem w dłoni/przed komputerem.

Mat Piscatella, czyli doświadczony pracownik NPD Group, firmy zajmującej się badaniem rynku, zaznaczył w najnowszym raporcie, że coraz więcej graczy wchodzących w skład grupy wiekowej +35 sięga w wolnej chwili po pada lub siada wygodnie przed komputerem osobistym i uruchamia grę wideo.

Jak podaje rzeczona firma, w bieżącym roku starsi gracze (pochodzący oczywiście ze Stanów Zjednoczonych) spędzali przy elektrycznej rozrywce średnio 13 godzin w tygodniu, czyli niespełna dwie godziny dziennie, co jest w pewnym sensie spowodowane tym, iż 2020 rok większość z nas spędzała najczęściej w swoich domach. Sporo czasu ze swoimi konsolami/PC spędzają osoby z przedziału 35-44 lat, bo 16 godzin tygodniowo (są powyżej średni), a co może nas mocno zdziwić, kategoria 55-64 gra w gry około 10 godzin tygodniowo, a 65+ aż 12 godzin - jak widać, emerytura im służy. 

Marginalne zmiany zaszły natomiast u nastolatków, którzy wciąż spędzają przed ekranami od 18 do nawet 20 godzin. Poniżej możecie obejrzeć dokładne dane:

A ile Wy spędzacie czasu tygodniowo z padem w dłoni?

Źródło: https://gamerant.com/adults-35-65-play-video-games/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych