Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.11.2020 17:38
PS5 i XSX
4904V

PS5 i XSX - sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Podano nieoficjalne dane

VGC podało nieoficjalne dane informujące nas, ile sztuk PS5 i XSX sprzedało się w Wielkiej Brytanii w okolicach premiery.

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, ile Xboksów Series X|S sprzedano w Wielkiej Brytanii w dniu premiery - mowa tutaj o dostarczeniu aż 155 tysięcy egzemplarzy pod mieszkania graczy należących do "zielonego" obozu (ewentualnie "zielonego" oraz "niebieskiego"). Redakcja VGC, która stoi za nieoficjalnymi danymi, dostarczyła w dniu dzisiejszym informacje, ile konsol PlayStation 5 kupili Anglicy.

Wedle zagranicznego portalu, PS5 w przeciągu 48 godzin nabyło ponad 250 tysięcy Brytyjczyków, czyli około 95 tysięcy więcej, aniżeli w przypadku next-genowych sprzętów Microsoftu. Nie jest to jedyny kraj, w którym wydane jedenaście dni temu w Europie urządzenie Sony góruje - Japończycy oraz Hiszpanie również chętniej wybierali PlayStation 5.

Nie dziwi więc fakt, że PS5 nie ma już na półkach. Obie korporacje dostarczyły sporo egzemplarzy sprzętów na premierę, ale żaden z nich nie spodziewał się, iż zainteresowanie dziewiątą generacją będzie aż tak ogromne. Nie pomaga oczywiście siejący ogromne zamieszanie na świecie koronawirus, który opóźnia dostawy komponentów, a także zmniejsza efektywność fabryk.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/ps5_becomes_uks_biggest_ever_console_launch_says_new_report

Tagi: Microsoft ps5 sony sprzedaż konsol XSX