Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.11.2020 10:42
Disney
1448V

Disney traci miliardy dolarów. Firma zapowiada zwolnienie ponad 30 tysięcy pracowników

Disney+ mocno się rozwija. W zaledwie rok uzyskano ponad 70 mln subskrypcji w tej platformie VOD. To nie wystarcza jednak, by uchronić amerykańskiego giganta od cięć i redukcji etatów.

Największym problemem Disneya nie są tylko zamknięte kina w większości krajów, ale przede wszystkim niedziałające parki rozrywki, które nie generują w związku z pandemicznymi regulacjami żadnych przychodów, a tylko koszty. Do ich utrzymywania zatrudniane są wciąż dziesiątki tysięcy osób (mówi się, że w USA to ok. 100 tysięcy pracowników). Wiele z nich będzie niestety musiało szukać nowej pracy.

Disney ogłosił, że w ramach redukcji zatrudnienia zwolni ok. 32 tysiące osób na całym świecie i że stanie się to w pierwszej połowie 2021 roku. Redukcje etatów mają dotknąć przede wszystkim dział parków rozrywki i dział produktów.

Walt Disney Company ma spory problem związany z pandemicznymi ograniczeniami przemieszczania, działania kin i parków rozrywki. W III kwartale 2020 roku Disney stracił w związku z obecną sytuacją aż 4,7 mld dolarów netto, co firma wykazała w ostatnim raporcie finansowym.

Źródło: https://www.clickorlando.com/news/local/2020/11/26/disney-to-lay-off-thousands-more-workers-as-covid-19-pandemic-continues-new-filing-reveals/
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/the-walt-disney-company-rekordowe-zwolnienia
https://www.cbsnews.com/news/disney-earnings-report-q3-4-billion-loss/

Tagi: Disney film kino park rozrywki