Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2020 17:17
Outriders People Can Fly
1004V

People Can Fly tworzy grę dla wydawcy GTA. Polacy rozwijają tajny projekt AAA

People Can Fly oficjalnie pracuje nad Outriders i produkcja wydawana przez Square Enix zadebiutuje na początku przyszłego roku. Twórcy jednak nie marnują czasu rozwijają dwie kolejne produkcje AAA – jednym z tytułów opiekuje się Take-Two.

People Can Fly na przestrzeni ostatnich tygodni zaprosiło graczy na kilka pokazów, podczas których mogliśmy spojrzeć na wiele nowych fragmentów rozgrywki z Outriders. Potwierdziły się jednak plotki i produkcja zadebiutuje dopiero w 2021 roku.

Twórcy nie skupiają się wyłącznie na jednym projekcie – Sebastian Wojciechowski (prezes zarządu i główny akcjonariusz studia) potwierdza, że już teraz powstają dwie kolejne, wysokobudżetowe produkcje, które mają zadebiutować na rynku do końca 2024 roku:

„Już teraz mogę otwarcie powiedzieć, że pracujemy obecnie nad dwoma nowymi tytułami z segmentu AAA, które podobnie jak gra Outriders są realizowane wspólnie z międzynarodowymi wydawcami – Square Enix i Take-Two Interactive. Gry rozwijane są obecnie pod roboczymi tytułami Gemini i Dagger i planujemy ich wydanie do końca 2024 roku ”

Polacy ponownie współpracują ze Square Enix, z którym studio rozwija Outriders, ale jak widać nawet Take-Two było zainteresowane pracą z deweloperami, którzy wcześniej stworzyli między innymi Bulletstorma.

Aktualnie jest zbyt wcześnie, by móc mówić o konkretach dotyczących produkcji, ale mam wrażenie, że pod koniec 2021 roku powinniśmy usłyszeć o obu projektach – aktualnie People Can Fly skupia się na dokończeniu Outriders.

Warto dodać, że People Can Fly zmierza na GPW i studio chce pozyskać 85-95 mln zł na dalszy rozwój.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo/20201126/people-can-fly-debiut-ipo

Tagi: Dagger Gemini People Can Fly sebastian wojciechowski Square Enix take-two