Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2020 15:58
Watch Dogs Legion
1636V

Watch Dogs Legion w rękach specjalistów. Jak PS5 i Xbox Series X|S radzą sobie w Londynie?

Ubisoft pod koniec października zaprosił graczy do Londynu i najnowsza część serii Watch Dogs trafiła na konsole dwóch generacji oraz komputery osobiste. Dzisiaj możemy sprawdzić interesujące porównanie, w którym Digital Foundry potwierdza bardzo spójną jakość gry na dwóch platformach.

Dzisiaj Ubisoft wydał ważną aktualizację do Assassin's Creed Valhalla, która zajmuje się dopracowaniem rozgrywki i płynności animacji, ale wiele na to wskazuje, że w przypadku Watch Dogs Legion deweloperzy nie muszą opracowywać niezbędnego patcha.

Watch Dogs Legion działa w 30 klatkach na PlayStation 5, Xboksach Series X i Xboksach Series S – choć jak podaje Digital Foundry, w plikach konfiguracyjnych pojawia się wzmianka o trybie oferującym 60 fps, ale w ostateczności deweloperzy nie zdecydowali się na dodanie tej opcji do gry. Trudno powiedzieć, czy opcja zostanie dodana w przyszłości, ale jak wiadomo – właśnie na taki ruch zdecydował się Ubisoft w Valhalli.

Dziennikarze sprawdzili także szybkość powrotu do gry – na PS5 rozpoczniemy rozgrywkę po 18 sekundach, a na XSX|S po 26 sekundach. Nie możemy tutaj mówić o natychmiastowej zabawie, ale oczywiście jest znacznie szybciej od konsol poprzedniej generacji.

Ubisoft w przypadku Londynu zapewnił najbardziej spójną produkcję, która również pod względem obrazu na PlayStation 5 i Xboksach Series X jest niemal identyczna. Watch Dogs Legion na XSX ma jednak dziwny błąd, przez który pozycja oferuje odrobinę niższy poziom filtrowania tekstur względem PS5 – dziennikarz wspomina o pomyłce, ponieważ pliki konfiguracyjne obu platform są identyczne. Gracze na tych konsolach powinni otrzymać „jakość ultra”.

Według dokumentacji, gra na PlayStation 5 i Xboksie Series X oferuje dynamiczne 4K z najniższą możliwą rozdzielczością na poziomie 1440p, ale sytuacja inaczej wygląda w przypadku Xboksa Series S – mniejszy Xbox w najbardziej kłopotliwych sytuacjach wyświetla obraz w 900p. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wszystkie konsole nowej generacji posiadają identyczne ustawienia ray tracingu, ale różnicą jest rozdzielczość odbić samego RT.

Warto przypomnieć, że Ubisoft opóźnił premierę trybów sieciowych do Watch Dogs Legion. Aktualnie twórcy skupiają się na ulepszeniu gry.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-watch-dogs-legion-ps5-vs-xbox-series-x-series-s

Tagi: playstation 5 ps5 Ubisoft Watch Dogs Legion Xbox Series S Xbox Series X Xbox Series X|S