Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2020 11:48
Super Mario Bros. 3 jedną z najdroższych gier w historii
871V

Super Mario Bros. 3 jedną z najdroższych gier w historii. Wyjątkowy egzemplarz kupiony za gigantyczną kwotę

Kolekcjonerzy walczyli na zamkniętej aukcji o wyjątkowo ekskluzywne wydanie Super Mario Bros. 3. Gra w idealnym stanie trafiła do szczęśliwca, który musiał wyciągnąć z portfela ponad 100 tysięcy dolarów.

W domu aukcyjnym Heritage Auctions odbyła się walka o idealną kopię Super Mario Bros. 3. Produkcja zadebiutowała w 1990 roku na Nintendo Entertainment System, jednak pomimo upływu czasu jednemu z graczy udało się utrzymać tytuł w idealnym stanie – gra nigdy nie została wyciągnięta z pudełka, posiada oryginalne plomby, co więcej na opakowaniu umiejscowiony został napis "Bros" w charakterystycznym miejscu:

„Choć stan gry jest nadzwyczajny, to jednak tym co czyni tę kopię jeszcze bardziej wyjątkową jest układ samego opakowania: bardzo rzadkie są kopie z napisem "Bros." ułożonym po lewej stronie, zakrywające jedną z charakterystycznych, białych rękawiczek Mario.”

Zgodnie z informacją przekazaną przez dom aukcyjny, „kolekcjonerzy spędzili lata, szukając takiej wersji”, więc nie dziwi fakt, że walka o produkcję była zacięta. Nowy nabywca musiał wyciągnąć z portfela aż 156 000 dolarów (około 586 560 zł), stając się właścicielem unikatu.

Czy było warto? Możemy przypuszczać, że cena Super Mario Bros. 3 będzie wciąż rosła, więc kolekcjoner w przyszłości może mieć jeszcze sporo radości z zakupu. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie informowaliśmy o wysokiej cenie Super Mario Bros. 3 Prototype Cartridge, a także poznaliśmy szczegóły sprzedaży Nintendo PlayStation.

Super Mario Bros. 3 aukcja

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-sealed-copy-of-super-mario-bros-3-has-become-the-worlds-most-expensive-video-game/

Tagi: Nintendo Super Mario Bros. 3