Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2020 18:04
ps5 konsola na czarnym tle
2230V

PS5 nie trafił do niektórych graczy, bo konsola jest za duża. GAME się tłumaczy

Nie wszyscy gracze mogą dzisiaj świętować premierę PS5. Część klientów z Wielkiej Brytanii nie otrzyma next-genowej konsoli, ponieważ problemem okazała się wielkość urządzenia. GAME wysłał do klientów zaskakujące oświadczenie.

Od samego rana pojawiają się w mediach społecznościowych zdjęcia szczęśliwych graczy, którzy odebrali już PlayStation 5 i mogą rozpoczynać rozgrywkę na next-genowej konsoli Sony. Część klientów z Wielkiej Brytanii nie może jednak zaliczyć się do tego grona, ponieważ GAME nie dostarczy do nich urządzeń.

Największy sprzedawca gier z Wielkiej Brytanii opóźnił dostawę niektórych egzemplarzy PS5 – problemem okazało się duże zainteresowanie oraz „rozmiar produktu”. Według GAME to właśnie urządzenie lub raczej samo opakowanie wpłynęło na dostawę sprzętu do kolejnych graczy.

GAME obwinia firmę kurierską Yodel, która jednak broni się twierdząc, że zawsze przedstawia dokładne dane dotyczące tego, jakie paczki może obsłużyć. Korporacja jest przekonana, że nie powinna pojawić się w oświadczeniu sklepu, ponieważ stale wywiązuje się ze wszystkich zleceń.

Jest to bez wątpienia zaskakująca sytuacja, ponieważ rozmiar pudełka PlayStation 5 jest znany od przynajmniej kilku tygodni, a jestem przekonany, że Sony chętnie dzieliło się takimi szczegółami nawet pół roku wcześniej. Sklep zawiódł i teraz gracze muszą czekać na swoje egzemplarze.

GAME PS5

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/19/21575181/sony-ps5-launch-uk-game-delivery-delays-yodel

Tagi: playstation 5 PS5 Sony