Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.11.2020 09:30
Resident Evil 3 (2020) na PS5
1671V

Resident Evil 3 korzysta z podświetlenia w DualSense. Kontroler od PS5 reaguje na nasz poziom zdrowia

Wygląda na to, że Capcom zadbał, by nawet ich tytuły z poprzedniej generacji korzystały z możliwości najnowszego kontrolera do PlayStation 5, DualSense.

Jednym z najbardziej chwalonych elementów debiutującej generacji od Sony jest innowacyjny kontroler, DualSense, który ma zaoferować nam zupełnie nowy wymiar rozgrywki. Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń, koniecznie rzućcie okiem na recenzję, którą przygotował dla Was kilka dni temu Wojtek. Bez dwóch zdań jest to ta część next-gena, która może okazać się prawdziwie namacalnym postępem.

Bardzo ciekawe wykorzystanie jednej z funkcji DualSense odkrył pewien YouTuber, który postanowił podzielić się tym na Twitterze. Okazuje się bowiem, że Resident Evil 3 (2020) pozwoli nam kontrolować stan naszego życia, patrząc na kolor podświetlenia kontrolera! Owe będzie zmieniać się w zależności o poziomu zdrowia.

Możecie zaobserwować to na zdjęciach, którymi podzielił się wspomniany mężczyzna. Trzeba przyznać, że choć nie jest to bynajmniej nic odkrywczego, stanowi bardzo przyjemny dodatek i ciekawostkę. Osobiście mam nadzieję, że jak najwięcej gier będzie korzystało z możliwości, które oferuje DualSense - i niech zabawa podświetleniem będzie tylko jedną z wielu.

Źródło: https://twitter.com/DreamcastGuy/

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)