Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.11.2020 18:23
Mass Effect
3151V

Remaster Mass Effect (Legendary Edition). Gracze obawiają się jakości odświeżenia

Na Reddicie pojawiły się wpisy, w których fani marki Mass Effect przedstawiają swoje obawy dotyczące remastera pierwszej części serii.

Mass Effect Legendary Edition zostało zapowiedziane dokładnie tydzień temu na imprezie N7 Day, która zrzesza fanów kosmicznej trylogii komandora Sheparda i Inicjatywy Andromedy. To właśnie wtedy potwierdziły się wszystkie plotki, jakoby BioWare przygotowywało remastery trzech pierwszych części kultowego IP. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że nowy Mass Effect może być tak naprawdę pełnoprawną kontynuacją Mass Effect: Andromeda.

Zapowiedź uszczęśliwiła wielu fanów marki, ale po fanfarach pojawiły się wątpliwości, czy remastery to dobry pomysł. Większość osób zgadza się z tym, że pierwsza część kosmicznej przygód pierwszego ludzkiego widma potrzebuje remake'u, który mógłby powstać na silniku Frostbite. Mass Effect to trzynastoletnia gra, która kuleje nie tylko pod względem oprawy wizualnej, ale również mechanik z naciskiem na komiczną walkę wręcz, męczące strzelanie, przy którym musimy uważać na znienawidzony przez wielu odbiorców system przegrzewania się giwer, czy także źle zaprojektowane zarządzanie ekwipunkiem, które zanudza już po trzecim kliknięciu klawisza "I" na klawiaturze.

Sporym problemem jest także nieprzemyślane wypełnienie planet, na które trafiamy podczas wykonywania misji pobocznych. Będąc na nich przemierzamy kilkanaście dłużących się kilometrów, aby tylko dotrzeć do kompleksu badawczego, które powstały na zasadzie kopiuj/wklej. To największe elementy, które aż proszą się o zmodyfikowanie, bowiem ponowne obcowanie z tymi funkcjami może zniechęcić niejednego fana serii, mimo ulepszeń graficznych.

Szczerze? Zgadzam się z obawami przedstawionymi w poście na forum Reddit. Również jestem tego zdania, że jedynka potrzebuje remake'u lub przebudowania wielu mechanik na tym starym, ale nie oszukujmy się - nie jest to możliwe, kiedy studio pracuje nad trzema, wysokobudżetowymi projektami jednocześnie (ME5, DA4).

Źródło: Reddit.com

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Legendary Edition