Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2020 20:05
FIFA 21 system kontroli
2915V

FIFA 21 z nowym systemem kontroli. Gracze mają ograniczyć wydatki i czas rozgrywki

EA Sports ma wyraźny problem na kolejnych rynkach, gdzie FIFA Ultimate Team może zostać całkowicie zablokowana, więc deweloperzy próbują się ratować. Twórcy przygotowali „FIFA Playtime, który ma pomóc w kontroli wydatków oraz dostosować czas rozgrywki. System już działa na pierwszej platformie w FIFA 21.

Electronic Arts dopiero przygotowuje się do zaoferowania graczom next-genowej Fify (ostatnio zobaczyliśmy pierwsze zdjęcia upiększonych piłkarzy), ale EA Sports nie może w spokoju ulepszać gry i pracować nad FIFA 22. Twórcy mierzą się z problemem, ponieważ kolejne kraje coraz głośniej narzekają na mikrotransakcje z FIFA Ultimate Team.

EA Sports nie zamierza usunąć swojego najbardziej dochodowego trybu z gry, jednak firma postanowiła przygotować „FIFA Playtime”, czyli nowe narzędzie, które ma „pozwolić graczom na większą kontrolę” podczas rozgrywki.

Electronic Arts chce dokładnie przedstawiać, ile gracze grają w FIFA 21 i ile wydają FIFA Points w produkcji – najwidoczniej ta świadomość ma pomóc fanom otrząsnąć się i w odpowiednim momencie pozwoli im wyłączyć grę.

„Gra powinna zawsze sprawiać przyjemność, więc zwiększamy ilość informacji i narzędzi, które pomogą Wam grać na Waszych warunkach. W czerwcu wdrożyliśmy Positive Play Charter - zaktualizowany zestaw wytycznych dla społeczności, który ma sprawić, że nasze gry i usługi będą bardziej integracyjne, bezpieczne, zrównoważone i uczciwe. Jest to kolejny krok, który robimy, aby gra była bardziej przyjazna”

Aktualnie FIFA Playtime działa na PC, ale już 17 listopada funkcja ma trafić także na konsole. Jak widać Electronic Arts stara się, jak tylko może, by móc w spokoju oferować graczom FIFA Ultimate Team. Warto dodać, że EA mierzy się teraz z kilkoma pozwami zbiorowymi, według których mechanika pay-2-win naruszyła prawo hazardowe.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-21-now-lets-you-limit-how-much-you-play-and-spend-on-fifa-points/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21