Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2020 15:29
PS5 1440p
1354V

PS5 może otrzymać wsparcie rozdzielczości 1440p. Sony aktualnie skupiło się na telewizorach

Sony zareagowało na komentarze graczy, którzy narzekają na brak wsparcia rozdzielczości 1440p w PS5. Firma może zapewnić taką opcję w przyszłości – musi tylko mieć pewność, że gracze tego faktycznie potrzebują.

Sony już wczoraj potwierdziło serię nowych szczegółów dotyczących PlayStation 5 i wśród konkretów pojawiły się informacje dotyczące rozdzielczości. PS5 wspiera wiele formatów, ale na liście zabrakło oczekiwanego przez wielu 1440p.

Temat 1440p podjęli Hideaki Nishino (starszy wiceprezes Sony ds. planowania platformy i zarządzania) oraz Masayasu Ito (wiceprezes wykonawczym ds. inżynierii sprzętu i operacji w Sony) potwierdzili, że Sony aktualnie skupiło się na telewizorach, ale pod względem sprzętu nic nie stoi na przeszkodzie, by gracze otrzymali oczekiwaną rozdzielczość.

W przyszłości może pojawić się oczekiwana aktualizacja, która rozszerzy możliwości PlayStation 5, ale producent aktualnie skupił się na zaproponowaniu graczom, jak najlepszych wrażeń z rozgrywki na telewizorach.

Już wcześniej wspominaliśmy, że PS5 nie wspiera VRR i ALLM, ale wszystko może się zmienić. Sony musi tylko przygotować aktualizacje i zapewnić urządzeniu nowe funkcje.

Źródło: https://av.watch.impress.co.jp/docs/series/rt/1288103.html

Tagi: 1440p playstation 5 PS5 Sony