Iza Łęcka Iza Łęcka 10.11.2020 07:00
PS5 wygląd konsoli z bliska
2936V

PS5 miało być znacznie większe. Projektant musiał zmniejszyć rozmiar konsoli

Do premiery PS5 coraz bliżej, dzięki czemu możemy poznać coraz więcej zakulizowych informacji dotyczących urządzenia. Yujin Morisawa zdradził, że podczas projektowania konsoli miał wizję znacznie większej konsoli.

Od pierwszej prezentacji projekt PS5 zbiera mieszane opinie za sprawą całkowitego porzucenia przez Sony rozwijanej od lat koncepcji i zapewnienia graczom zupełnie odświeżonej bryły sprzętu. Jak zawsze bywa w takich sytuacjach – konsola przypadła do gustu niektórym fanom, natomiast część nie jest przekonana do propozycji.

Zdecydowanie jednym z najczęściej komentowanych elementów PS5 jest wielkość urządzenia. To największa konsola Sony w historii, jednak w pierwotnym zamyśle PlayStation 5 miało być jeszcze większe. Informację zdradził Yujin Morisawa, człowiek odpowiedzialny za projekt PS5, który podczas rozmowy z Washington Post potwierdził, że musiał zmniejszyć sprzęt:

„Na początku, gdy zacząłem projektować, był on o wiele większy, mimo że nie wiedziałem, co inżynierowie mają zamiar zrobić. To było trochę zabawne, gdy inżynierowie powiedzieli mi, że jest za duży. Więc, w porównaniu z pierwszym rysunkiem, musiałem go trochę zmniejszyć.”

Wizją projektanta było „stworzyć niewidzialną przestrzeń pomiędzy graczem a konstrukcją maszyny”, a wszystkie niewybredne opinie, komentarze oraz różnorodne porównania PS5 w żaden sposób nie obrażają Morisawy, a są „dobrymi reakcjami”. Co więcej, twórcę bawią wszystkie memy porównujące wygląd PlayStation 5 przykładowo do routera, ponieważ jego zdaniem jest to przejaw „dobrej energii”.

Co jednak było inspiracją dla bryły next-gena Sony? Projektant mówi otwarcie o wizji "5 wymiarów", które nie tylko odnoszą się do zatapiania się w wirtualnej rozgrywce, ale pasują do PlayStation 5:

"Wymyśliłem termin "pięć wymiarów". Myśląc o naszym doświadczeniu, to tak jakbyś żył w równoległym świecie albo skakał w czasie lub przestrzeni. To jest PlayStation 5, więc pięć wymiarów naprawdę pasuje."

Sprawdźcie naszą recenzję PS5 i kontrolera DualSense.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/ps5s_design_was_originally_much_larger_than_the_final_product
https://www.washingtonpost.com/video-games/2020/11/09/ps5-design/

Tagi: playstation 5 PS5 Sony