Xbox Series X w ekspresowym tempie uruchamia gry. Sprawdźcie możliwości nowej generacji

News
1594V
Xbox Series X w ekspresowym tempie uruchamia gry. Sprawdźcie możliwości nowej generacji
Iza Łęcka | 06.11.2020, 08:56

Xbox Series X zapewni lepszą jakość rozgrywki w wielu grach z wciąż aktualnej generacji, a GTA 5 jest jedną z produkcji, która wykorzystuje moc nowej generacji. Tytuł uruchamia się znacznie szybciej na najnowszym sprzęcie Microsoftu.

Od wczoraj możecie zapoznać się z naszą recenzją Xboksa Series X. Spadło embargo na publikacje materiałów dotyczących nowej generacji Microsoftu, w związku z czym w Sieci pojawiły się kolejne porównania potwierdzające znakomitą współpracę amerykańskiego next-gena z wcześniej wydanymi tytułami.

Microsoft od lat rozwijał i pracował nad wsteczną kompatybilnością, by uzyskać pewność, że każda pozycja z Xboksa One będzie oferować jak najlepsze wrażenia na next-genach. Niemal każdy tytuł wykorzystuje między innymi szybki SSD, by uruchamiać gry znacznie szybciej i eliminować ekrany wczytywania.

Dla przykładu – Wiedźmin 3: Dziki Gon wczytuje się na Xboksie Series X w 9,27 sekundy, natomiast na Xboksie One S i Xboksie One X ów proces trwa 35,17 sekundy. Szybka podróż w przygodzie Geralta na next-genie trwa 18,20 sekundy, a na obecnej generacji może trwać od 54,87 sekundy (XOneX) do nawet 73,17 sekundy (XoneS).

Różnica wczytywania w Red Dead Redemption 2 wynosi 1 minutę i 2 sekundy, w Hellblade to dokładnie 21 sekund, za to w The Outer Worlds różni się o 25 sekund. Rozbieżności są wyraźne, więc przyszli właściciele Xboksów Series X mogą spodziewać się zminimalizowania wszystkich loadingów.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych