Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2020 21:14
PS5 konsola
5070V

PS5 otrzymało kapitalną funkcję. Sony pozwoli ustawiać presety

Sony zadbało o kilka smaczków w systemie PlayStation 5, które zostaną docenione przez wielu graczy. Jedną z takich propozycji są presety – dzięki wybraniu odpowiednich ustawień, nie będziemy zmuszeni do ciągłego wybierania opcji w grach.

Sony zaprezentowało dzisiaj pierwsze poradniki dla PlayStation 5 i wśród ustawień gracze dostrzegli presety. Jest to bardzo ciekawa opcja, która może pomóc posiadaczom PS5 w wybraniu odpowiednich ustawień dla wszystkich gier.

Teraz w menu PlayStation 5 możemy zadbać o wybranie najlepszych dla siebie ustawień – przykładowo zawsze chcemy grać na najwyższym poziomie trudności, stawiamy na płynność animacji (zamiast rozdzielczości), a dodatkowo preferujemy kamerę z pierwszej osoby. Oczywiście nie w każdej grze te ustawienia będą działać, ale jeśli w pozycji pojawią się takie opcje, PS5 automatycznie podejmie za nas podstawowe wybory.

Gracze dzięki propozycji Sony mogą nawet zdecydować się na odpowiednią lokalizację (napisy/dubbing) czy też ustawić odpowiednio dźwięk. Opcje możemy zmienić, ale jeśli macie swoje ulubione wybory – teraz wszystko ustawicie raz a porządnie.

W temacie PlayStation 5 warto przeczytać również najnowsze informacje dotyczące premiery – Sony potwierdziło dzisiaj, że w dniu debiutu w stacjonarnych sklepach nie kupimy PS5.

PlayStation 5 presety

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-features-game-presets-allowing-you-to-choose-difficulty-performance-modes-camera-view-and-more-from-the-ps5-ui/

Tagi: playstation 5 PS5 Sony