Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.11.2020 12:30
Amerykanie rzucili się na podbój Londynu. Ranking sprzedaży gier w USA
797V

Amerykanie rzucili się na podbój Londynu. Ranking sprzedaży gier w USA

Wiemy już, że Watch Dogs Legion nie udało się przebić na 1 miejsce w rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy teraz jak najnowszej produkcji Ubisoftu poszło w USA.

Watch Dogs Legion poszło lepiej w USA, niż na rynku brytyjskim. Okazuje się, że to właśnie najnowsza produkcja AAA francuskiego wydawcy podbiła ranking sprzedaży fizycznych wydań gier w Stanach Zjednoczonych. To właśnie trzecia odsłona serii Watch Dogs wskoczyła na pierwsze miejsce tego zestawienia. Tutaj, podobnie jak w UK, wyraźnie zmniejszyła się jednak sprzedaż wydań pudełkowych względem Watch Dogs 2 z 2016 roku.

Na drugie miejsce spadło z pozycji lidera zajmowanej 2 tygodnie temu NBA 2K21. Sprzedaż gry jest jednak cały czas mocna i znając preferencje amerykańskich graczy tytuł zawalczy jeszcze o 1 miejsce rankingu.

Wzrost sprzedaży zanotowano w przypadku Animal Crossing: New Horizons, które rozchodziło się 12% lepiej w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Gra zamknęła podium najnowszego rankingu. Produkcji pomogła zapewne aktualizacja z okazji Halloween, która została ciepło przyjęta przez fanów. Z kolei duży spadek zaliczył Crash Bandicoot 4, który zleciał z miejsca 6 na 10. Produkcja Activision rozchodziła się gorzej o 36% w porównaniu z zestawieniem sprzed dwóch tygodni.

Inne debiutujące produkcje z ostatniego tygodnia to Pikmin 3 Deluxe, które uplasowało się na miejscu 6 i The Dark Pictures Anthology: Little Hope, które zajęło 9 pozycję. Sprawdźcie również przy okazji ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii.

Ranking sprzedaży wydań pudełkowych gier w USA (ostatni tydzień):

 1. Watch Dogs Legion
 2. NBA 2K21
 3. Animal Crossing: New Horizons
 4. Madden NFL 21
 5. Super Mario 3D All-Stars
 6. Pikmin 3 Deluxe
 7. Star Wars: Squadrons
 8. FIFA 21
 9. The Dark Pictures Anthology: Little Hope
 10. Crash Bandicoot 4
   

Źródło: https://wholesgame.com/news/watch-dogs-legion-tops-us-weekly-chart/

Tagi: ranking usa Watch Dogs