Iza Łęcka Iza Łęcka 05.11.2020 12:09
DiRT 5 Codemasters
1659V

„DualSense w mojej opinii zmieni branżę”. Twórcy Dirt 5 chwalą pada do PS5 i pokazują gameplay

Codemasters przygotowuje sympatyków wyścigów na wielką premierę Dirt 5 na nową generację. Twórcy zdradzili nieco tajemnic fanom marki PlayStation, opowiadając o możliwościach kontrolera DualSense i zaprezentowali czysty gameplay z PS5.

Naszą recenzję Dirt 5 mogliście przeczytać na samym początku miesiąca, choć obecnie dziennikarze mogli podzielić się wrażeniami z wersji na wciąż aktualną generację. Tytuł Codemasters trafi jeszcze na next-geny, a w przypadku PlayStation 5 możemy liczyć na bezpłatne przejście z PlayStation 4.

Najnowszy materiał Codemasters prezentuje fragment rozgrywki z PS5, który wydaje się dopiero początkiem przyjemności: David Springate, dyrektor techniczny Dirt 5, potwierdził pełne wsparcie dla nowego pada Sony:

„Cieszymy się, że w końcu możemy ujawnić więcej szczegółów na temat wersji DIRT 5 na PlayStation 5. Zawiera ona tak wiele ulepszeń, które pokochają gracze, w tym wykorzystanie funkcji kontrolera DualSense, który w mojej opinii zmieni branżę.”

Deweloperzy pragną, by gracze korzystający z PS5 dosłownie poczuli rywalizację, co umożliwiają adaptacyjne triggery. Teraz podczas jazdy wyczujemy zmieniającą się nawierzchnię, a kontroler Sony pozwoli na dogłębniejsze doświadczenie rozgrywki - podobne wrażenia zapewnią usprawnione efekty dźwiękowe. Co więcej, zespół Codemasters zapewni szybkie wczytywanie gry. W jednym z trybów DiRT 5 zapewni zmagania w 120 klatkach na sekundę.

Sprawdźcie także premierowy zwiastun wyścigów.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Codemasters DiRT 5 dualsense playstation 5 PS5