Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2020 17:03
The Elder Scrolls VI
2299V

The Elder Scrolls 6 wyłącznie na Xboksy? Todd Howard: „trudno to sobie wyobrazić”

Microsoft już na początku przyszłego roku ma przejąć całą Bethesdę, ale najwidoczniej nadal nie zostały podjęte ostateczne decyzje dotyczące przyszłości największych gier studia. Todd Howard wypowiedział się na temat między innymi ekskluzywności The Elder Scrolls 6 i reżyserowi studia trudno wyobrazić sobie pełną wyłączność.

Microsoft ogłosił chęć kupienia Bethesdy, ale w ostatnim wywiadzie Phil Spencer dokładnie wytłumaczył sytuację – transakcja zostanie sfinalizowana na początku 2021 roku i w tej sytuacji szef marki Xbox nie może jeszcze oficjalnie decydować o losach produkcji zespołów.

Teraz temat podjął Todd Howard, który rozmawiał z dziennikarzem GamesIndustry właśnie na temat relacji z Microsoftem. Reżyser i producent wykonawczy w Bethesda Game Studios potwierdził słowa Philaaktualnie nie zostały podjęte żadne decyzje.

Jednocześnie zaznaczył, że Bethesda od lat współpracuje blisko z Microsoftem przy kolejnych odsłonach serii The Elder Scrolls i zawsze na Xboksach pojawiała się jakaś ekskluzywność:

„Jeśli spojrzeć na każdą grę z serii Elder Scrolls, na Xboksie lub z Microsoftem zawsze istniała jakaś wyłączność. Współpracowaliśmy w przypadku każdej grze. Morrowind był w zasadzie dostępny na wyłączność na jednej konsoli, Oblivion był ekskluzywny przez długi czas, DLC Skyrima było ekskluzywne przez długi okres czasu. Zdecydujemy, co ma najlepszy sens dla naszej społeczności, gdy nadejdzie czas, a ja nie mogę dziś naprawdę przewidzieć, jak to wygląda”

Todd Howard potwierdził jednocześnie, że Bethesda nie zostanie w pełni dołączona do Xbox Game Studios – firma będzie „filią”, która otrzyma swoją niezależność. Twórcy otrzymają możliwość kreowania gier, ale po prostu Microsoft zapewni odpowiednie wsparcie.

Dziennikarz GamesIndustry zasugerował, że ostatecznie trudno sobie wyobrazić, by The Elder Scrolls 6 był dostępny wyłącznie na platformach Microsoftu – biorąc pod uwagę, że Skyrim jest dostępny niemal na każdym urządzeniu. Howard uśmiechając się odpowiedział:

„Zgodziłbym się z tym, że trudno to sobie wyobrazić"

Źródło: https://www.ign.com/articles/bethesda-boss-says-its-hard-to-imagine-elder-scrolls-6-being-xbox-exclusive
https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-28-todd-howard-the-next-generation-is-about-access

Tagi: Betheda Bethesda Game Studios The Elder Scrolls VI