Twórcy Cyberpunka 2077 nie wiedzieli o przełożeniu premiery. Większość zespołu została zaskoczona

News
2332V
Twórcy Cyberpunka 2077 nie wiedzieli o przełożeniu premiery. Większość zespołu została zaskoczona
Iza Łęcka | 29.10.2020, 09:52

Przełożenie premiery Cyberpunka 2077 było nie tylko zaskoczeniem dla graczy, ale również samych deweloperów. Ze względu na obowiązujące przepisy w Polsce, CD Projekt RED nie mógł przekazać informacji wszystkim pracownikom.

Premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się dopiero w grudniu, ponieważ deweloperzy doświadczyli problemów z produkcją na aktualnej generacji. Jak już wspominaliśmy, wielu graczy niezwykle ostro zareagowało na przełożenie debiutu, okazuje się jednak, że nie tylko osoby odpowiedzialne za Social Media nie wiedziały o zmianach dotyczących gry.

Redakcja Game Informera rozmawiała z kilkoma deweloperami pracującymi nad Cyberpunkiem, którzy potwierdzili, że dowiedzieli się o opóźnieniu przed samym ogłoszeniem informacji w mediach społecznościowych – w tym samym czasie na ich skrzynkach pojawiła się wiadomość e-mail z informacją.

Trzech deweloperów potwierdziło Lianie Ruppert, że reakcja władz CD Projektu była spowodowana różnicami jakościowymi gry na obecnej i następnej generacji. Twórcy chcą zapewnić perfekcyjną premierę na każdym sprzęcie, dlatego też zdecydowano się na kolejne przełożenie debiutu.

Według udostępnionych informacji, decyzja o kolejnym opóźnieniu premiery Cyberpunka 2077 nie była omawiana w poniedziałek (26 października), ale oficjalnie została ogłoszona we wtorek (27 października). Nikt nie był na to przygotowany, ponieważ CD Projekt, ze względu na obowiązujące w Polsce prawo, nie mogło szybciej podać informacji wszystkim pracownikom – czynnikiem decydującym była liczebność studia (ponad 1000 pracowników). Twórcy musieliby wcześniej podpisać umowy o zachowaniu poufności – nie od dziś wiadomo, że CD Projekt jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych, a komunikacja musi być przejrzysta dla pracowników, graczy oraz inwestorów, tak by nikt nie mógł wykorzystać pozyskanych wiadomości do rynkowych nadużyć.

Jeden z twórców potwierdził, że około 90% studia nie wiedziało o przełożeniu premiery Cyberpunk 2077Po uzyskaniu wiadomości, zespół zareagował „śmiechem i łzami”.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/10/28/cyberpunk-2077-devs-didnt-know-about-the-delay-until-the-day-of-heres-why

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych