Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2020 18:06
god of war
3827V

PS5 zaoferuje niesamowite wrażenia z wstecznej kompatybilności? Sony rejestruje kolejny patent

Sony właśnie zarejestrowało patent sugerujący, iż auto HDR we wstecznej kompatybilności pojawi się nie tylko w XSX, ale również w PS5.

Jednym z głównych elementów PlayStation 5 i Xboksa Series X będzie wsteczna kompatybilność, nad którą inżynierowie obu urządzeń spędzili sporo czasu. Microsoft ogłosił już m.in. iż zaimplementuje do swojego systemu funkcję Auto High Dynamic Range (szerzej znaną jako Auto HDR), która dzięki wielu algorytmom automatycznie poprawia oprawę wizualną w wielu grach z Xboksa One, jak i Xboksa 360, o czym niejednokrotnie wspominała redakcja Digital Foundry, czy inni twórcy, tacy jak Jeffrey Grubb.

Okazuje się, że podobną drogę obierze Sony, które właśnie zarejestrowało patent informujący o automatycznym dostosowywaniu wartości gamma i parametrów odpowiadających za oświetlenie obrazu we wstecznej kompatybilności, czyli szczegółów ściśle powiązanych z auto HDR-em. Technologia ta nie została jak dotąd oficjalnie potwierdzona przez japońską firmę, ale jak możemy się domyślić po wyżej wspomnianym patencie, a także wielu wpisach twórców informujących, iż ich gry będą działać wydajniej, a ich oprawa wizualna będzie prezentowała się jeszcze lepiej, będzie ona zaimplementowana do systemów.

Informacja ta jest na tyle ciekawa, iż pozwoli to wykonać wiele testów pomiędzy Xboksem Series X a PlayStation 5 w kategorii wstecznej kompatybilności. Dzięki temu dowiemy się, który z zespołów przygotował bardziej dopracowane oprogramowanie.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/10/27/ps5-feature-auto-hdr/

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment