Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.10.2020 14:56
Switch Pro
3153V

Nintendo Switch Pro z ekranem Mini-LED? Producent ma korzystać z technologii Innolux Corporation

Powracają plotki dotyczące prac nad Nintendo Switch Pro. Nowa wersja urządzenia może korzystać z technologii dostarczonej przez Innolux Corporation. Tajwański producent ma podobno zapewnić ekrany Mini-LED.

Plotki o Nintendo Switch Pro pojawiają się od kilkunastu miesięcy. Ostatnio nawet dowiedzieliśmy się, że Nintendo prosi deweloperów o przygotowanie swoich gier pod rozdzielczość 4K, a redakcja Bloomberg wspominała również o większej mocy.

Nadal czekamy na oficjalny ruch Nintendo, ale zanim Japończycy przedstawią sprzęt, możemy poznać najnowsze doniesienia opublikowane przez Economic Daily News, według którego nowy sprzęt Big N skorzysta z ciekawego rozwiązania. Nintendo Switch Pro może zawierać ekran wyprodukowany przez Innolux Corporation – firma ma zapewnić wyświetlacze Mini-LED.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to producent może nie tylko zaoferować lepszy obraz, a sam wyświetlacz powinien poprawić żywotność baterii. Nie możemy potwierdzić, że Nintendo faktycznie zdecydowało się na Mini-LEDy, ale byłby to na pewno ciekawy wybór, który powinien znacząco poprawić jakość obrazu w grach na Nintendo Switcha.

Economic Daily News potwierdziło także ostatnie doniesienia – choć prace nad nowym Nintendo Switchem trwają, to jednak nie możemy liczyć, że konsola trafi na rynek w 2020 roku. Japończycy chcą przeczekać szum wywołany nową generacją konkurencji i zapewnić swój sprzęt w 2021 roku.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/10/rumour_switch_pro_could_feature_a_mini-led_display_according_to_a_new_report

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch Pro Switch