Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 16:00
LG OLED RX
3850V

LG OLED RX zmierza do sklepów. Cena rolowanego telewizora powala

LG postanowił wrzucić do ogólnej sprzedaży LG OLED RX, który może zachwycić pomysłem, ale jednocześnie odstraszyć ceną. Urządzenie z rolowanym ekranem otrzymało ostateczną cenę i przynajmniej aktualnie wielu entuzjastów nowoczesnych sprzętów będzie musiało odłożyć myśl o zakupie tego telewizora.

LG już kilkanaście miesięcy temu zaprezentowało telewizor z rolowanym ekranem, ale teraz w końcu otrzymaliśmy ważne szczegóły. Sprzęt jest pierwszym na świecie rolowanym 65-calowym ekranem 4K, który dosłownie znika w podstawie.

Producent proponuje między innymi trzy tryby wyświetlania – możemy przykładowo ustawić tylko mały pasek, na którym pojawią się informacje pokroju godziny oraz krótkich wiadomości. Zainteresowani będą mogli oczywiście schować cały ekran.

LG potwierdziło także ostateczną cenę i LG OLED RX został wyceniony na 87 000 dolarów – nie powinniśmy tutaj mówić o łatwym przeliczniku na złotówki, ale wychodzi to ponad 336 tysięcy zł. W tej cenie można kupić sporo innych przyjemności.

Trzeba mieć oczywiście świadomość, że LG OLED RX podobnie jak LG OLED ZX 8K 88 są przeznaczone dla wybranej grupy odbiorców. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że LG potrafi ostatnio zaskoczyć – to przecież ta firma zaprezentowała w zeszłym miesiącu obracany smartfon.

Źródło: https://www.pcgamer.com/lgs-finally-rolling-out-the-worlds-first-rollable-oled-tv-for-dollar87000

Tagi: LG LG OLED LG OLED RX