Iza Łęcka Iza Łęcka 21.10.2020 07:00
Xbox Logo Microsoft
4370V

Microsoft zaprasza na premierowe wydarzenie? Gracze mają nadzieję, że jest to X020

Od kilku dni pojawiają się plotki, według których Microsoft jeszcze przed samą premierą Xboksów Series X|S zaprosi graczy na premierowe wydarzenie. Tymczasem jeden z oddziałów amerykańskiej korporacji wspomniał o konkretnej dacie.

Działania promocyjne Microsoftu i Sony są ograniczone przez wydarzenia na świecie. Korporacje nie mogą systematycznie spotykać się z fanami, więc Amerykanie oraz Japończycy muszą brać pod uwagę wyłącznie cyfrowe pokazy - chociażby zapowiedziany już FanFest.

Jak zatem hucznie celebrować premierę next-gena? Od kilku dni wśród społeczności Microsoftu pojawiają się plotki, zgodnie z którymi trwają przygotowania do pokazu rzekomo zaplanowanego przed samym debiutem Xboksów Series X|S. Nie wiemy, czy jest to prawda, choć oddział Xbox ANZ (Australia i Nowa Zelandia) opublikował poniższą wiadomość, w której wskazuje datę 9 listopada:

Pojawiły się również domniemania, według których będzie to X020, czyli coroczna, duża impreza Microsoftu, która zainicjuje debiuty next-genów. Nie możemy mieć pewności, czy przecieki będą zgodne z rzeczywistością. Pozostaje jedynie czekać na ogłoszenie głównego oddziału Xboksa – jeśli będzie to prawda, to Phil Spencer zaprosi całą społeczność graczy na konkretne wydarzenie.

Warto przypomnieć, że 15 października pojawiły się przecieki dotyczące X020, które miałoby odbyć się właśnie 9 listopada – trzeba zauważyć, że Ubisoft już przedstawił zwiastun Assassin's Creed Valhalla, który pojawił się na liście:

Źródło: Twitter: GameLeaksRumors, XboxANZ

Tagi: Microsoft x020 Xbox Xbox Series S xbox series x