Iza Łęcka Iza Łęcka 20.10.2020 12:59
Z Event 2020 rekord
429V

Z Event zdobył rekordową sumę. Streamerzy pomagali Amnesty International

Wielkim sukcesem zakończył się maraton Z Event, podczas którego duża grupa francuskich streamerów zbierała środki na Amnesty International. Wydarzenie dostrzegł nawet prezydent Francji, który pogratulował wszystkim uczestnikom akcji.

Od 16 do 18 października trwała kolejna edycja Z Event, czyli specjalnego wydarzenia organizowanego przez francuskich streamerów, którego celem jest zdobycie pieniędzy na rzecz organizacji pozarządowych. W tym roku twórcy spotkali się w Montpellier, choć kilku influencerów, ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19, zdecydowało się nadawać z własnych domów.

Uczestnicy Z Event w 50 godzin zebrali 5,7 mln euro dla Amnesty International, czyli znanej na całym świecie pozarządowej, międzynarodowej organizacji, która walczy o prawa człowieka nie tylko poprzez realne, finansowe wsparcie ofiar, ale także współpracę oraz petycje kierowane do władz państw. Kwota jest naprawdę wysoka, a trzeba podkreślić, że został pobity rekord z ubiegłego roku, gdy dla Pasteur Institute zebrano 3,5 mln euro.

Wydarzenie zostało dostrzeżone przez samego Emmanuela Macrona, który pogratulował organizatorom inicjatywy, dzięki której zebrali rekordową sumę na ochronę praw człowieka. Prezydent Francji zaznaczył, że tylko będąc zjednoczonym, można dokonywać wielkich rzeczy:

Coraz więcej twórców związanych z branżą gier bierze udział w akcjach charytatywnych. Na uwagę zasługuje niesamowity wynik sprzedaży DLC do Children of Morta oraz popularna inicjatywa Bungie - Serce Strażnika.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-20-z-event-raises-5-7m-for-amnesty-international

Tagi: stream streaming z event