Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2020 18:22
Starfield Bethesda
1405V

Starfield z nowym systemem animacji. Bethesda przygotowała technologię od zera

Bethesda pracuje nad kilkoma wielkimi produkcjami, ale to Starfield powinien zadebiutować w pierwszej kolejności. Systematycznie przeciekają nowe informacje lub materiały z produkcji, które pozwalają twierdzić, że deweloperzy chcą tym razem zapewnić nam oczekiwaną jakość.

Starfield został zapowiedziany w 2018 roku, ale od tego czasu nie mogliśmy spojrzeć na nowe materiały z gry. Od czasu do czasu Todd Howard wspomina o wyjątkowości tytułu, jednak wciąż jest za wcześnie na konkretną kampanię marketingową gry.

W ostatnich tygodniach zaczęły pojawiać się materiały z wczesnej fazy projektowania Starfield, które rzekomo mają zwiastować nadciągającą premierę. Według plotek, wielka produkcja może zadebiutować w 2021 roku.

Bethesda nie komentuje doniesień i spekulacji, ale pracownicy tego studia zaczynają wspominać o wyczekiwanym projekcie. Eric Braun, starszy programista z Bethesdy, potwierdził na LinkedIn ważny szczegół – Starfield nie tylko powstaje na nowej wersji silnika, ale również otrzyma stworzony od podstaw system animacji.

Jest to na pewno ważny szczegół dla fanów produkcji twórców Fallouta oraz The Elder Scrolls, bo nowa technologia na pewno zostanie wykorzystana także w kolejnych projektach deweloperów. Pozostaje nam tylko zaczekać na pełen pokaz pozycji.

Źródło: Twitter: GameLeaksRumors

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield