Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.10.2020 12:45
menu ps5
1695V

Menu PS5. Zobaczcie wyjątkowe prace fanów nad wyglądem interfejsu użytkownika

Fani marki PlayStation przygotowali parę projektów pokazujących, jak może prezentować się menu PS5 w poszczególnych grach.

Menu PlayStation 5 zostało oficjalnie ujawnione parę dni temu. Ze szczegółowej prezentacji Sony dowiedzieliśmy się, jakie funkcje społecznościowe przygotowała firma, co będziemy mogli dowiedzieć się nt. danej gry już z poziomu pulpitu, a także usłyszeliśmy co nieco o udogodnieniach, dzięki którym nie utkniemy w większych tytułach. 

Od tego czasu fani marki zaczęli tworzyć swoje własne interfejsy użytkownika, korzystając z oficjalnego szablonu. Jeden z graczy gustujących przede wszystkim w dopieszczonych na maksimum grach od Rockstar Games przygotował kafelki przedstawiające informacje o Red Dead Redemption 2Grand Theft Auto V. Możemy tutaj przeczytać o procentowym ukończeniu kampanii fabularnej, a także przykładowo ostatnim zrzucie ekranu wykonanym dzięki przyciskowi share.

Jeszcze inny projekt pokazuje, jak może prezentować się UI w przypadku Cyberpunk 2077, świetnie zapowiadającego się tytuły od rodzimych deweloperów, twórców serii Wiedźmin. Tutaj z kolei możemy zauważyć kafelek pozwalający przeczytać o najnowszych, oficjalnych wiadomościach ze świata produkcji, a także zobaczyć, w jakim stopniu ukończyliśmy grę, w zależności od wyboru ścieżki życia protagonisty.

Źródło: https://www.psu.com/news/take-a-look-at-these-incredible-ps5-ui-control-centre-concepts/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Interfejs menu PlayStation 5 PS5 sony ui