PS5. Sony będzie kontrolowało dynamicznie prędkość wentylatora

News
2963V
PS5. Sony będzie kontrolowało dynamicznie prędkość wentylatora
Mateusz Wróbel | 17.10.2020, 16:15

Sony poinformowało, że będzie za pomocą aktualizacji do gier dynamicznie zmieniało prędkość wentylatora w konsolach PS5 swoich klientów.

Dzisiaj pokazaliśmy Wam deweloperski wygląd czarnego pada DualSense do PlayStation 5, a także napisaliśmy co nieco o nagrywaniu rozmów w celu chronienia graczy. To jednak nie koniec informacji w tym tygodniu o next-genie Sony. Jak podaje serwis TweakTown.com, korporacja planuje wykorzystać opinie graczy, a także swoje serwery, aby móc dynamicznie sterować prędkością wentylatora chłodzącego PS5. 

Firma ma gromadzić tymczasowe dane, w których będą zawarte informacje o stanie naszej konsoli, a także grach, z którymi obcujemy. Jeśli - załóżmy - będziemy grali kilka godzin w Assassin's Creed Valhalla i nasze urządzenie zacznie diametralnie się grzać, korporacja może otrzymać komunikat o naszym problemie i manualnie dostosować prędkość wentylatora, aby wyeliminować zbyt wysoką temperaturę sprzętu.Warto zaznaczyć, że zmiany będą wprowadzane poprzez aktualizacje do gier. 

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry pomysł, który może nawet wydłużyć życie niejednego egzemplarza PlayStation 5. Żadne urządzenie nie lubi się przegrzewać. 

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75737/sony-can-dynamically-control-playstation-5-fan-speeds-via-game-updates/index.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych