Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2020 20:10
The Last of Us 2 Ellie
2616V

PS5 pomoże walczyć ze spoilerami. Sony uczy się na błędach PS4 i będzie mocno zachęcać do PS Plus

Gigantyczny przeciek informacji o fabule The Last of Us 2 mógł wpłynąć na rozgrywkę wielu graczy. Sony chce teraz zabezpieczyć swoją społeczność, ale jednocześnie będzie mocno zachęcać do kupowania PS Plus.

Jeszcze kilka miesięcy temu przedstawiciele Sony i pracownicy Naughty Dog walczyli z przeciekami dotyczącymi fabuły The Last of Us. Korporacja chce na nowej generacji zminimalizować podobne sytuacje i właśnie między innymi z tego powodu przygotowano rozbudowaną technologię.

Na PS5 deweloperzy mogą oznaczyć fragmenty gier i wpływać na kolejne działania użytkowników. Gdy gracz wykona przykładowo screena i będzie go chciał wysłać do znajomych, to system automatycznie wykryje sytuacje i może wyświetlić wiadomość, że treść potencjalnie zawiera spoiler. Ograniczy to momenty, gdy część klientów PS4 nawet przez wiadomości prywatne w systemie otrzymywali informacje o wydarzeniach z The Last of Us 2.

Nawet system „Game Help” ma pomóc. Gracze nie będą zmuszeni do przeglądania Sieci w poszukiwaniu rozwiązania zagadki – teraz wszystko zostanie przedstawione przez twórców, więc nie powtórzą się sytuację, podczas których gracze szukali materiałów na YouTube i już miniaturki oraz nazwy filmów zawierały niepożądane szczegóły z fabuły.

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę interesujący pomysł, który może pomóc graczom, ale trzeba wiedzieć jedno – Sony będzie wymagać PS Plus do korzystania z poradników. Podczas transmisji obok porad pojawiła się ikonka PlayStation Plus, co jest oczywiście jednoznaczne.

Sprawdźcie prezentację systemu PS5 i poznajcie szczegóły nowych funkcji.

PS5 pomoc PS Plus

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/the_ps5_appears_to_be_extremely_conscious_of_spoilers
https://www.pushsquare.com/news/2020/10/ps5_in-game_hints_and_tips_system_requires_ps_plus_subscription

Tagi: PlayStation 5 playstation plus ps plus PS5 sony