Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2020 13:33
FIFA 21 Ronaldo
2408V

FIFA 21 z historycznym wynikiem. Gra EA zanotowała lepszy rezultat w cyfrowej dystrybucji niż w fizycznej

Electronic Arts może ponownie świętować. FIFA 21 to pierwsza część serii, która odnotowała lepszy wynik w cyfrowej dystrybucji niż w klasycznym wydaniu pudełku. Tegoroczna odsłona osiągnęła historyczny rekord.

Electronic Arts już w dniu premiery obwieściło rekordowe zainteresowanie Fifą 21. Choć w późniejszym czasie  otrzymaliśmy szczegóły znacznie gorszej sprzedaży w pudełkach, popularność produkcji utrzymała się na tyle wysokim poziomie, że FIFA 21 podbiła rynek w Wielkiej Brytanii.

Do serii dobrych wiadomości, Gamesindustry dołożyło swoją cegiełkę, potwierdzając szczegóły sprzedaży cyfrowej: FIFA 21 jest pierwszą odsłoną w całej historii, która osiągnęła lepszy wynik w dystrybucji cyfrowej niż w fizycznej. Gra zanotowała 31% wzrost sprzedaży w digitalu w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W rezultacie dystrybucja cyfrowa nieco zniwelowała zainteresowanie fizycznymi nośnikami, które osiągnęły o 42% mniejszą sprzedaż. Dla EA to szansa na kolejny sukces, gdyż spora część graczy nadal wstrzymuje się z zakupem FIFA 21 do czasu premier konsol nowej generacji – co jest standardową praktyką wśród sympatyków wirtualnej rozgrywki.

Warto jeszcze przypomnieć, że tegoroczna odsłona piłki nożnej spotkała się z bombardowaniem recenzji na portalu Metacritic. Electronic Arts zostało oskarżone o brak jakichkolwiek zmian oraz kopiowanie gry z poprzednich lat. Gorzkie słowa i krytyczne opinie nie powstrzymały jednak graczy przed zakupami, a deweloperzy i wydawca mogą chwalić się rekordowym zainteresowaniem.

Sprawdźcie naszą recenzję FIFA 21 oraz przeczytajcie przeładowany treścią poradnik.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-15-fifa-download-launch-sales-spike-32-percent-over-last-year-uk-digital-charts

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21