Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2020 17:38
PS5 Devkit
4774V

PS5 devkit ma zaledwie 620GB przestrzeni na gry. Digital Foundry sprawdza teardown i martwi się o dysk

PS5 trafi na rynek w listopadzie i urządzenie otrzyma dysk o wielkości 825GB. Gracze jednak nie otrzymają pełnej przestrzeni na dane i z identycznymi ograniczeniami muszą mierzyć się deweloperzy.

Jeszcze kilka miesięcy temu Sony chętnie wspominało o dysku SSD, ale w ostatnich tygodniach firma nie potwierdza ostatnich plotek i w rezultacie wciąż musimy czekać, by oficjalnie poznać ostateczne informacje dotyczące wolnej przestrzeni na gry na PlayStation 5.

Sony pozwoli na rozbudowę pamięci przez dodatkowe SSD, ale trzeba pamiętać, że urządzenia o odpowiedniej prędkości są drogie – wcześniej poznaliśmy między innymi propozycje WD.

Możemy jednak przyjąć, że faktycznie gracze otrzymają około 640GB na tytuły, ponieważ Digital Foundry postanowiło sprawdzić teardown PlayStation 5 i dziennikarz podczas materiału wspomniał o ważnym szczególe: twórcy mogą korzystać wyłącznie z 620GB. Zainteresowani pewnie szybko rozbudują pamięć przez dodatkowy SSD, ale ta informacja w pewien sposób potwierdza przeciek.

Digital Foundry chętnie przedstawia różne elementy PlayStation 5 i redaktor nie ukrywa jednego – wbudowana pamięć może być dużym problemem dla PS5. Jeśli dysk odmówi posłuszeństwa, to gracze będą zmuszeni do wysłania całej konsoli do Sony.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-dev-kits-have-620gb-of-usable-storage-space/
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-playstation-5-teardown-analysis

Tagi: playstation 5 ps5 sony ssd