Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2020 19:21
Furiosa mad max
920V

Mad Max otrzyma oficjalny spin-off. Furiosa od George'a Millera staje się faktem

George Miller od dawna wspominał o rozwijaniu świata „Mad Maxa” i właśnie zapowiedziano „Furiosę”. Jest to spin-off znanej opowieści, który skupi się na tytułowej bohaterce. Poznaliśmy pierwsze szczegóły filmu.

Redakcja Deadline otrzymała wiadomość od samego George'a Millera, który potwierdził, że „Furiosa” nadciąga. Produkcja znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji i za projekt odpowiada oczywiście Warner Bros.

Tak jak wcześniej zapowiadano, „Furiosa” skupi się na losach tytułowej bohaterki, którą dobrze poznaliśmy w „Mad Max: Fury Road”, ale przedstawi młodszą wersję postaci. W rezultacie autorzy zostali zmuszeni do zmiany aktorki i teraz Anya Taylor-Joy otrzymała tytułową rolę. To właśnie ją zobaczycie w „Gambit królowej” od platformy Netflix, a wcześniej Anya wystąpiła w „Nowych Mutantach”, „Glass” czy też „Split”.

Widzowie poznaję genezę „Furiosy”, a na ekranie zobaczymy także Chrisa Hemswortha (Thor w świecie MCU) oraz Yahya Abdula-Mateena II („Aquaman”, „The Matrix 4”). Reżyserem i współtwórcą scenariusza i producentem został George Miller. Doug Mitchell również powróci i pomoże Millerowi z projektem.

Nie znamy jednak ostatecznych informacji dotyczących rozpoczęcia prac na planie, ale możecie mieć pewność, że będziemy Was stale informować o produkcji. Warto przypomnieć, że Miller chciał trafić na plan filmu już w 2020 roku, ale jak wiadomo sytuacja na świecie zmieniła plany wielu twórców. 

Źródło: https://deadline.com/2020/10/furiosa-mad-max-spinoff-george-miller-anya-taylor-joy-chris-hemsworth-1234596503/

Tagi: Furiosa George Miller mad max