Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2020 17:45
King Arthur: Knight's Tale
948V

Król Artur niczym XCOM. King Arthur: Knight's Tale może trafić na PS5, XSX|S i PC

Twórcy serii Van Helsing opracowują produkcję w świecie Króla Artura. Studio stawia teraz na turową rozgrywkę i zaprasza graczy do wspierania akcji na Kickstarterze. Sprawdźcie pierwszy zwiastun z King Arthur: Knight's Tale.

Węgierskie studio NeocoreGames rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze. Twórcy po latach wracają do uniwersum Króla Artura i chcą zaproponować King Arthur: Knight's Tale. Deweloperzy wcześniej rozwijali między innymi serię Van Helsing.

King Arthur: Knight's Tale pod względem rozgrywki przypomina wspomniany w tytule XCOM. Deweloperzy pozwolą nam kontrolować mały oddział bohaterów, a podczas przygody mamy uczestniczyć w wielu turowych pojedynkach. Zespół planuje przygotować ponad 30 bohaterów z 5 różnych klas – każda otrzyma własne umiejętności oraz wpływające na drożynę artefakty.

Gracze mają w King Arthur: Knight's Tale stworzyć własnych Rycerzy Okrągłego Stołu i wysyłać ich na kolejne misje. To właśnie herosi będą w tej produkcji „najważniejszymi zasobami”, ponieważ śmierć jest ostateczna. Gracze muszą odpowiednio rozwijać swoje postaci jednocześnie dbając o między innymi dobry progres. W grze ma nie zabraknąć rozbudowanego systemu rozwoju wojowników.

W King Arthur: Knight's Tale otrzymamy także dostęp do całego królestwa, a podczas przeglądania terytorium będziemy wybierać misje czy też wyruszymy na zbadanie wyznaczonych celów.

Jak widać NeocoreGames ma ciekawy pomysł na grę, ale potrzebuje wsparcia. Deweloperzy uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, dzięki której chcą zebrać ponad 550 tysięcy zł. Czy się to uda? Miejmy nadzieje, bo King Arthur: Knight's Tale wygląda ciekawie.

Źródło: Informacja prasowa: Dead Good PR

Tagi: King Arthur: Knight's Tale NeocoreGames PC PS5 Xbox Series X