Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.10.2020 13:07
Baldur's Gate 3
693V

Baldur's Gate 3 z dobrą sprzedażą pomimo bugów. Pochwały graczy na Steam

Zaraz po wskoczeniu Baldur's Gate 3 do sprzedaży w Sieci pojawiły się też niepokojące doniesienia o kiepskim stanie technicznym RPG-a. Nie przeszkadza to jednak graczom w kupowaniu tytułu.

Chociaż Baldur's Gate III jest niekompletną produkcją (to cały czas faza Wczesnego Dostępu, z której gra wyjdzie dopiero za ok. 12 miesięcy), to tytuł cieszy się dużą popularnością (pomimo stosunkowo wysokiej ceny - 199 zł).

Według danych ze SteamSpy, sprzedał się już ponad 1 milion kopii gry na Steam. Co warto przy tym podkreślić: aż 85% recenzji użytkowników na Steam ma pozytywny wydźwięk. Jak widać problemy techniczne z Baldur's Gate 3, o których pisaliśmy tutaj, nie są mimo wszystko specjalnie dotkliwe. W szczególności, że Larian wprowadziło już 3 małe łatki (tzw. hotfixy), które poprawiły sytuację z zawieszaniem i wydajnością produkcji.

Dane ze SteamDB wskazują na to, że w Baldur's Gate 3 grało w rekordowym momencie aż 73 tys. użytkowników. To bardzo dobry wynik, który potwierdza wysoką sprzedaż gry.

Miejmy nadzieję, że Baldur's Gate 3 szybko wyjdzie z fazy Early Access i że trafi również na XSX i PS5 (deweloperzy już zapowiedzieli taką możliwość).

Źródło: https://steamdb.info/app/1086940/graphs/
https://www.thegamer.com/baldurs-gate-3-one-million-copies-sold/

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios