Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 07:36
Haven The Game Bakers
691V

Haven na rozgrywce z PS5. Twórcy prezentują swoją interpretację historii Romeo i Julii

Twórcy Haven przypominają światu o nadciągającej premierze. Jeszcze w 2020 roku zadebiutuje produkcja, w której dwójka zakochanych próbuje za wszelką cenę pozostać razem. Sprawdźcie gameplay z PS5.

The Game Bakers to niezależne, francuskie studio, które w 2016 roku zaproponowało Furi, natomiast ich najnowsza produkcja zmierza między innymi na nową generację. Tym razem deweloperzy postawili jednak na nietypową historię, która może zaintrygować wielu graczy.

Historia w Haven jest określana jako „Romeo i Julia, którzy przeżyli i uciekli na opuszczoną planetę, by żyć razem”. Deweloperzy prezentują gameplay z PlayStation 5 i jednocześnie ujawniają trzy najważniejsze elementy rozgrywki – eksplorację, walkę oraz przygotowanie do kolejnych podróży.

„W Haven chcieliśmy wzmocnić poczucie bycia parą, nawet podczas eksploracji. Chcieliśmy sprawić, by to relaksujące, piękne i przyjemne [doświadczenie- przyp. red.].”

W Haven będziemy podróżować parą bohaterów, którzy zawsze będą blisko, a dzięki ciekawemu systemowi ruchu gracze poczują integrację postaci – co zostało zaprezentowane na materiale. Podczas odkrywania planety będziemy korzystać z „nici Flow”, dzięki którym postacie będą mogły nawet unosić się w powietrzu.

Podczas walki możemy obserwować relacje bohaterów: gdy jeden z nich zacznie osłabiać stwora, drugi zacznie zadawać potężne obrażenia. Po zakończonych bojach, wrócimy do „Gniazda”, gdzie nie tylko poprawimy swoje zdrowie, przygotujemy się do kolejnej walki, ale i ugotujemy posiłek – będzie to istotna mechanika, ponieważ odczuwany przez postać głód wpłynie na jej skuteczność w walce. Przerwy pozwolą także poprawić relacje postaci i spędzić wspólnie czas.

W Haven punkty doświadczenia zdobędziemy w walce, ale znacznie większy progres postacie zaliczą na wspólnych interakcjach. Deweloperzy chcą na pierwszym planie ukazać bliskość bohaterów, która nie będzie wyłącznie dodatkiem, a pozwoli ulepszyć zakochanych.

Historia jest kluczowym elementem Haven, choć obecnie zespół The Game Bakers nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Deweloperzy kończą prace nad grą, by jeszcze w 2020 roku mogła odbyć się premiera.

Jeśli zainteresowaliście się Haven – sprawdźcie również poprzedni gameplay oraz ładną animację opracowaną przez The Game Bakers.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/08/breaking-down-the-3-sides-of-gameplay-in-haven/

Tagi: Haven The Game Bakers