Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.10.2020 09:12
Baldur's Gate 3
626V

Baldur's Gate 3. Zwiastun premierowy nowej gry autorów marki Divinity

Baldur's Gate 3 trafiło już do sprzedaży na PC - póki co w formie Early Access. Do zakupu zachęca Larian Studios w zwiastunie premierowym.

Baldur's Gate 3 wskoczyło już do cyfrowej dystrybucji, o czym przypomina nam najnowsza reklama tego rozbudowanego RPG-a.

Warto w tym miejscu powiedzieć, że póki co mamy do czynienia z niekompletną wersją Baldur's Gate 3, której przejście zajmuje ok. 25-30 godzin. Finalne misje i fabularne zdarzenia będą dodawane przez Larian Studios stopniowo, w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Dopiero wtedy ten roleplay dorobi się konkretnego zakończenia i zostanie wydany w sklepach. Prawdopodobnie oprócz PC, również na PS5 i Xbox Series X. Takiej premiery możemy spodziewać się pod koniec 2021 roku.

Pojawiają się bardzo entuzjastyczne głosy na temat jakości Baldur's Gate 3 we Wczesnym Dostępie. Warto jednak zastanowić się na zakupem, bo w tym momencie wg kilku recenzentów gra działa kiepsko pod względem technicznym, oferując w niektórych lokacjach okropny framerate, czy ciągle się zawieszając. Więcej o mankamentach gry napisaliśmy tutaj.


Tagi: baldur's gate Baldur's Gate III Larian Studios