Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2020 17:19
PS5 logo biało czarne
4735V

PS5 otrzyma świetny system znany z Xboksa. Francuski oddział PlayStation wyjawił niespodziankę

Sony szykuje jeszcze kilka niespodzianek, a jedna z nich została zdradzona przez francuski oddział PlayStation. Gracze na PS5 otrzymają możliwość „śledzenia postępów”. Z podobnej funkcji korzystają gracze na Xboksach One.

Sony zaprezentowało dzisiaj wnętrze PlayStation 5 oraz zaprezentowało zmiany w systemie trofeów. Gracze jednak dostrzegli, że francuski oddział PlayStation w przypadku pucharków przedstawił jeszcze jedną – nową funkcję. Informacja już zniknęła z witryny, ale gracze wykonali stosowne screeny.

Na francuskim blogu PlayStation pojawiła się wzmianka o „śledzeniu swoich postępów na PlayStation 5”. Sony przygotowało system, który prawdopodobnie w wybranych grach pozwoli nam sprawdzić szczegóły pucharków – przykładowo ile musimy zdobyć artefaktów, by otrzymać dzbanek:

„Na PlayStation 5 będziesz mógł śledzić swoje postępy w zdobywaniu indywidualnych trofeów w kompatybilnych grach PS5. Na przykład czasami zobaczysz, ile artefaktów pozostało do zebrania lub ile ulepszeń zbroi musisz zdobyć, zanim odblokujesz trofeum.”

Z identycznego rozwiązania korzystają gracze na Xboksie One i będą już wkrótce na Xboksach Series X|S. System pozwala szybko odnaleźć się w akcji i znacząco przyspiesza odblokowywanie pucharków.

Sony chce podobno przedstawić tę funkcję wraz z menu PlayStation 5, więc z tego powodu notka zniknęła z francuskiego bloga PlayStation. Możecie ją jednak zobaczyć poniżej.

Źródło: https://blog.fr.playstation.com/2020/10/07/explication-des-modifications-bientot-apportees-aux-niveaux-de-trophee/
https://www.psu.com/news/ps5-trophies-will-finally-get-a-progress-tracker/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 pucharki sony trofea