Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2020 13:40
Astro's Playroom PS5
1941V

Astro's Playroom zaoferuje niespodziankę dla posiadaczy PS5. Znamy czas rozgrywki darmowej gry

Astro's Playroom trafi do wszystkich posiadaczy PS5, ponieważ gra będzie zainstalowana na dyskach PlayStation 5. Nie jest to jednak mały projekt dla kilku graczy, a Sony chce wykorzystać pełny potencjał tytułu.

Rozgrywkę z Astro's Playroom prezentowaliśmy na portalu w weekend, ponieważ to głównie tę produkcję mogli sprawdzać japońscy dziennikarze na specjalnym pokazie. Tytuł charakteryzuje się ekspresowym wczytywaniem i będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy PlayStation 5.

W sprawie tytułu wypowiedział się Nicolas Doucet, czyli szef Japan Studio, który zdradził kilka ważnych szczegółów. Deweloperzy przez prawie dwa lata rozwijali podstawowe funkcje Astro's Playroom, ponieważ zespół jednocześnie bardzo blisko współpracował z projektantami DualSense.

„Nadal wysyłaliśmy te informacje zwrotne wraz z rozwojem DualSense. Jest to naprawdę świetna zabawa i myślę, że jest to nietypowa praktyka rozwoju, ale może ona poprowadzić nas w przyszłość rozgrywki, więc to naprawdę ekscytujące, że możemy wykonać taką pracę”

Projektanci Astro's Playroom otrzymali nawet możliwość sprawdzania haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów i dzięki ich opiniom udało się dostosować przykładowo siłę drgań. To właśnie dzięki temu produkcja będzie idealnym pokazem możliwości pada – w trakcie rozgrywki wykorzystamy wszystkie funkcje DualSense.

„Twórcy DualSense otrzymali wiele informacji zwrotnych i stopniowo kontroler stawał się coraz bardziej spójny i lepiej zintegrowany. To był dość długi proces – około półtora roku do dwóch lat.”

Astro's Playroom ukończymy w 4-5 godzin i tytuł posiada cztery światy (Cooling Resort, GPU Jungle, SSD Speedway i Memory Sky), a w grze znajdzie się mnóstwo Easter Eggów związanych z marką PlayStation. Jeśli wykonacie wszystkie zadania, to otrzymacie „niespodziankę, z której fani PlayStation będą zadowoleni”. Nicolas Doucet nie chciał wchodzić w szczegóły, ale na pewno znajdzie się wielu graczy, którzy chętnie poznają historię.

Obok głównego wariantu rozgrywki w Astro's Playroom znajdziemy także tryb Time Attack oraz sieciowe rankingi, więc najwidoczniej nie będzie to przyjemność na jeden raz.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/astros-playroom-designer-says-bundled-ps5-game-helped-iterate-dualsense-for-nearly-two-years/

Tagi: Astro's Playroom Japan Studio Sony Interactive Entertainment