Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.10.2020 13:45
A plague tale
733V

Twórcy A Plague Tale Innocence jednak nie współpracują z Microsoftem przy nowej grze

Nowy projekt Asobo Studio - prawdopodobnie A Plague Tale 2 - zostanie wydane przez Focus Home Interactive. Microsoft nie ingeruje w nadchodzący projekt Francuzów.

Wczoraj pojawiły się doniesienia, jakoby Asobo Studio, twórcy takich hitów jak Microsoft Flight Simulator czy A Plague Tale: Innocence, pracowali z Microsoftem przy nowej grze - wiele znaków na niebie wskazywało, iż przy kontynuacji tej drugiej pozycji, opowiadającej o chwytającej za serce przygodzie Amicii i jej brata, Hugo. Jak podaje IGN, powyższe informacje nie są prawdziwe, bowiem tygodniowy, francuski magazyn - La Tribune - źle zrozumiał zamiary CEO studia - Sebastian Wlocha. 

Jeden z przedstawicieli Microsoftu zabrał bardzo szybko głos w sprawie i zaznaczył, że Asobo Studio nie współpracuje z nimi przy nowym projekcie, a z wydawcą Focus Home Interactive, francuską firmą, która wprowadzi ich projekt na rynek zapewne na PeCety i next-genowe konsole "zielonych" oraz "niebieskich". Deweloperzy porozumiewają się z korporacją z Redmond jedynie w sprawie Microsoft Flight Simulator, który ma być wspierany przez kilka następnych lat.

Z jednej strony jest to dosyć pozytywna informacja, ponieważ kolejny projekt rzeczonej, według mnie utalentowanej ekipy nie ominie jakichkolwiek konsol. Z drugiej strony fani Microsoftu mogą czuć pewien niedosyt, bowiem wszystko zapowiadało się na to, iż Asobo zostanie kupione przez "zielonych" - jak sami możemy zauważyć, tak się raczej nie stanie, skoro nie współpracują przy nowej grze.

 

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2020/10/nope_flight_simulators_dev_isnt_working_on_a_new_microsoft_game

Tagi: A Plague Tale: Innocence Asobo Studio Focus Home Interactive