Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.10.2020 08:30
Sony kupi Warner Bros?
3151V

Sony kupi Warner Bros.? Analityk nie ma wątpliwości, że Japończycy są na dobrej drodze

Jak donosi Michael Pachter, jeden z analityków branżowych, Sony ma spore szanse, aby zakupić studio odpowiedzialne między innymi za wydawanie serii Mortal Kombat i Batman. 

Pod koniec września niezwykle głośnym echem obiła się informacja o przejęciu przez Microsoft ZeniMax, a więc firmy-matki między innymi Bethesdy. Bardzo szybko pojawiły się nowe plotki oraz dyskusje na temat tego, jakie kolejne ruchy mogą podjąć właściciele Xboksa (nad czym rozwodził się niedawno Mateusz) i czym może odpowiedzieć samo Sony. O sprawie wypowiada się bardzo dużo osób. 

Swoje przysłowiowe trzy grosze dorzucił na ten temat również Michael Pachter, bardzo znany analityk branży gier. Jak wynika z jego wypowiedzi, gdyby tylko spółka AT&T zdecydowała się na sprzedaż praw do swojego WB Games, Sony byłoby na bardzo dobrej pozycji, aby je zakupić

Ich przejęcia [Sony - przyp. red] były mniejsze, jak Insomniac, i to są rodzaje przejęć, których bym się spodziewał. Myślę, że Sony jest na dobrej pozycji, aby kupić aktywa Warner Bros. Interactive, gdyby te kiedykolwiek ponownie trafiły do ​​sprzedaży. Jeśli sprzedawaliby prawa do Batmana lub Mortal Kombat, byłoby fajnie, gdyby Sony dało swoją ofertę. Zrobili to już ze Spider-Manem, więc wiemy, że byliby zainteresowani czymś takim.

Naprawdę nie brałem pod uwagę tego scenariusza, ponieważ słyszeliśmy, że WB zniknął ze stołu, ale teraz, gdy Bethesda właśnie została kupiona za 7,5 miliarda dolarów... Może AT&T myśli: „czy my też możemy dostać 7 miliardów dolarów?”.

Widzielibyście możliwość na takie przejęcie? Sony ma szans nabyć prawa do tak mocnych marek, jak właśnie Mortal Kombat albo popularny Człowiek Nietoperz? 

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-in-a-good-position-to-buy-warner-buying-metal-gear-solid-ip-isnt-worth-much-without-kojima-michael-pachter

Tagi: mortal kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.