Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020 15:03
Spider Man Miles Morales
1347V

Spider-Man: Miles Morales na PS5 zajmuje mniej niż wersja gry na PS4

Spider-Man: Miles Morales jest najwidoczniej pierwszą produkcją potwierdzającą ostatnie informacje RAD Game Tools. Gry na PS5 mają zajmować mniej rozmiaru i szczegóły z PlayStation Store potwierdzają sytuację. Nie mówimy tutaj o wielkiej różnicy, ale w tym wypadku każdy GB może robić różnicę.

Insomniac Games małymi krokami przygotowuje się do premiery Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Produkcja będzie w listopadzie dostępna na PlayStation 5 i PlayStation 4, a w zeszłym tygodniu deweloperzy dokładnie tłumaczyli sytuację z przeniesieniem gry pomiędzy generacjami oraz ulepszeniem do Ultimate Edition.

Teraz jednak PlayStation Store zdradziło pewną ciekawostkę – Spider Man: Miles Morales na PS5 zajmuje 50GB, gdy w przypadku PS4 gracze pobiorą 52GB. Mówimy tutaj o 2GB różnicy, ale jest to interesujące, ponieważ wersja na PlayStation 5 faktycznie zajmuje mniej.

Warto jednak przypomnieć informację z ubiegłego tygodnia, według której PS5 korzysta z nowych technik kompresji danych i według RAD Game Tools produkcje mają nie tylko ładować się szybciej, ale jednocześnie zajmować mniej GB. Dotychczas Sony nie przedstawiło szczegółów, ale najwidoczniej te zostały przez przypadek dodane na PSN.

Jak wiadomo PS5 zadebiutuje z dyskiem o rozmiarze 825GB, więc w tym wypadku każdy GB może w pewnym momencie robić różnicę.

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment