Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2020 15:24
Morrowind xbox
1754V

Morrowind miał bardzo długie ekrany wczytywania na Xboksie? Bethesda resetowała konsole graczy

The Elder Scrolls III: Morrowind był dostępny na pierwszym Xboksie, ale sprzęt Microsoftu nie był wybitnie mocny, więc twórcy z Bethesdy musieli wykorzystać kilka tricków, by gra oferowała satysfakcjonującą rozgrywkę. Todd Howard wspomniał o jednym – deweloperzy bez wiedzy graczy resetowali ich konsole.

Major Nelson, Todd Howard, Phil Spencer oraz Pete Hines postanowili porozmawiać o przejęciu Bethesdy przez Microsoft. To właśnie podczas tej dyskusji potwierdzono ważną wiadomość dla klientów Xbox Game Pass, ale zdradzono także świetną ciekawostkę.

W trakcie rozmowy pracownicy Bethesdy wspominali o dobrych relacjach z Microsoftem, które trwają od dawna. Todd Howard wspomniał, że przedstawiciele korporacji z Redmond nauczyli ich kilka „sztuczek”, by ich gry działały lepiej na Xboksach.

Jego ulubioną jest ta z czasów The Elder Scrolls III: Morrowind – gdy konsoli brakowało pamięci, to urządzenie automatycznie było resetowane i gra włączała się ponownie. Wszystko odbywało się bez wiedzy gracza, który musiał czekać na załadowanie ekranu wczytywania. Howard potwierdził, że gdy fani widzieli loading, to w tym momencie Xbox był resetowany.

Todd Howard wspomniał nawet o „imprezie”, która odbyła się w Bethesdzie – wydarzenie odbyło się w momencie, gdy Microsoft zdecydował się zwiększyć pamięć RAM w Xboksie 360. Firma przygotowała nawet specjalny tort, który prezentował sprzęt Microsoftu.

Przeczytajcie naszą opinię o ruchu Microsoftu.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75319/todd-howard-explains-morrowinds-super-long-load-times-on-og-xbox/index.html

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls III: Morrowind Xbox