Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2020 09:17
Hogwarts Legacy
1479V

Hogwarts Legacy także na PlayStation 4 i Xboksie One. Znamy szczegóły gry z uniwersum Harry'ego Pottera

Hogwarts Legacy nie będzie w pełni next-genowym tytułem. Warner Bros. postanowiło zaproponować produkcję także graczom z PlayStation 4 i Xboksa One. Mimo to tytuł cieszy się kapitalnym zainteresowaniem.

Od miesięcy czekaliśmy na pełną prezentację „next-genowego Harry'ego Pottera” i pierwszy zwiastun gry zobaczyliśmy na pokazie Sony. Produkcja prezentowana na wydarzeniu cieszy się gigantycznym zainteresowaniem – na samym kanale PlayStation pierwszy zwiastun wyświetlono 4,4 mln razy. Żadna inna gra nie osiągnęła takiego wyniku.

Szczegóły gry zdradził wydawca Warner Bros., który potwierdził, że Hogwarts Legacy będzie dostępne nie tylko na PlayStation 5, Xboksie Series X|S oraz PC, ale również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Za przygotowanie pozycji odpowiada studio Avalanche i tytuł powstaje w ramach marki Portkey Games. W rezultacie nie możemy liczyć na adaptacje książek lub filmów, a deweloperzy otrzymują za zadanie opowiedzenie nowych przygód – wydawca potwierdził, że J.K. Rowling nie jest zaangażowana w projekt.

„Gracze doświadczą życia jako uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w XIX wieku, wyruszając w niebezpieczną podróż, aby odkryć ukrytą prawdę o czarodziejskim świecie. Będą rozwijać swoje magiczne umiejętności poprzez opanowanie zaklęć, warzenie eliksirów i oswajanie fantastycznych bestii.”

W trakcie przygody stworzymy swoją postać i będziemy rozwijać jej umiejętności, opanowywać potężne zaklęcia, doskonalić umiejętności w walce i wybierać towarzyszy, którzy pomogą nam stanąć do walki z niebezpiecznymi wrogami. Twórcy zapewnią misje i pełnoprawną fabułę. Na początku zabawy wybierzemy także jeden z domów (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff), który będziemy reprezentować przez całą opowieść.

David Haddad, prezes Warner Bros. Games., zapowiedział grę następującymi słowami:

„Dziedzictwo Hogwartu daje graczom kontrolę nad własnym doświadczeniem RPG, jak nic innego w Wizarding World, które będzie nadal zdobywać uznanie fanów pod marką Portkey Games. Studio Avalanche ożywiło ten bogaty i głęboki świat, pełną magii akcję, a także szczegółową, tajemniczą historię, która wciągnie zarówno fanów, jak i graczy”.

John Blackburn, dyrektor generalny studia Avalanche, nie ukrywa zachwytów nad rozwijaniem produkcji:

„To wielki zaszczyt pracować nad tak niesamowitą franczyzą, a zespół jest oddany dostarczaniu autentycznego czarodziejskiego świata, który spodoba się zarówno fanom Harry'ego Pottera, jak i RPG. Dziedzictwo Hogwartu jest tak wyjątkowe, ponieważ pozwala graczom zanurzyć się w nowej narracji wypełnionej złożonymi postaciami i, oczywiście, magią”.

Warner Bros. potwierdziło także (co w sumie jest oczywiste), że w historii nie pojawią się między innymi Harry Potter czy też Hermiona Granger – akcja rozgrywka w się XIX wieku.

W Polsce kupimy Dziedzictwo Hogwartu – wydawca zdecydował się na pełne tłumaczenie nazwy. Poniżej możecie sprawdzić zwiastun z polskimi napisami. Sprawdźcie także screeny z gry.

Źródło: Informacja prasowa: Cenega
https://wbgamessupport.wbgames.com/hc/en-us/articles/360053572774

Tagi: Avalanche Software / Portkey Games Hogwarts Legacy Warner Bros. Interactive Entertainment