Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2020 17:42
PS5 oficjalnie bez wstecznej kompatybilności z PS3, PS2 i PSX
5043V

PS5 oficjalnie bez wstecznej kompatybilności z PS3, PS2 i PSX

Nie możemy liczyć na bezproblemową rozgrywkę w gry z PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation 3 na PlayStation 5. Szef Sony Interactive Entertainment potwierdził, że korporacja skupiła się wyłącznie na dostarczeniu produkcji z PlayStation 4.

Od miesięcy czekamy na pełną prezentację wstecznej kompatybilności na PlayStation 5, ale Sony wciąż nie zdecydowało się na pokaz możliwości PS5. Zamiast tego dowiedzieliśmy się dzisiaj, że next-genowe PlayStation włączy 99% gier z PS4. Firma nawet wykorzysta bibliotekę wciąż aktualnej generacji, by zaprezentować nową opcję PS Plus.

Wcześniej pojawiały się plotki oraz przecieki dotyczące wsparcia lub jego braku w przypadku PS3, PS2 i pierwszego PlayStation na PS5, a teraz możemy to oficjalnie potwierdzić. Jim Ryan w rozmowie z Famitsu zaznaczył, że nowy system został stworzony, by korzystać z produkcji wyłącznie z jednej starszej konsoli:

„Podczas produkcji urządzenia pamiętaliśmy o inżynierii przygotowanej dla PS5. W międzyczasie PS4 osiągnęło już 100 mln graczy, więc pomyśleliśmy, że mogą oni chcieć grać w tytuły z PS4 na PlayStation 5, więc dodaliśmy kompatybilność z PlayStation 4.”

Szef PlayStation potwierdził jednocześnie, że Sony postanowiło wykorzystać atuty PlayStation 5 (super szybki SSD i DualSense) w starszych grach i było to możliwe jedynie w pozycjach z PlayStation 4, więc tylko z tymi produkcjami będzie współpracować PS5.

PS5 oficjalnie nie otrzyma wsparcia dla gier z PS3, PS2 i pierwszego PlayStation. Sprawdźcie ceny PlayStation 5 oraz akcesoriów dla nowej konsoli.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-wont-have-backward-compatibility-with-classic-playstation-games-jim-ryan-confirms

Tagi: Jim Ryan PlayStation playstation 4 PlayStation 5 PS2 PS3 PS4 PS5 sony