Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2020 12:55
Digital Dragons 2020
319V

Digital Dragons 2020 odbędzie się w przyszłym tygodniu. Znamy szczegóły wydarzenia

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży gier w Europie Środkowej organizowane przez Krakowski Park Technologiczny odbędzie się w przyszłym tygodniu. Uczestnicy mogą spodziewać się czterech dni wypełnionych wykładami, panelami, konkursami dla gier indie, a wszystko zostanie podsumowane galą wręczenia nagród dla największych polskich produkcji. Poznajcie szczegóły Digital Dragons 2020.

W dniach 15-18 września odbędzie się cyfrowe Digital Dragons 2020. By otrzymać Regular Pass, widzowie muszą jedynie się zarejestrować, natomiast Business Pass umożliwiający organizację spotkań jest dostępny z 50% zniżką.

Organizatorzy zapowiadają 65 wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których spotkamy przedstawicieli  zagranicznych studiów oraz deweloperów odpowiedzialnych za znane produkcje. Kto będzie dostępny na Digital Dragons 2020?

  • Garry Schyman znany twórca muzyki (m.in. serii Bioshock),
  • Austin Wintory odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do Journey i Banner Sagi,
  • Chris Bourassa, współtwórca Darkest Dungeon,
  • Randy Varnell, twórca Borderlands i Brothers in Arms,
  • Amanda Kruse z Hivemind,
  • Reprezentanci firmy Remedy.

Każdy zarejestrowany uczestnik może wybrać interesujące dla siebie programy i zapisać je dzięki funkcji „bookmark”. Wykłady odbędą się w dwóch sesjach – poranna rozpoczyna się o 9:00, natomiast popołudniowa o 16:00. Pełny program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia.

Wybierając Business Pass otrzymacie możliwość tworzenia spotkań z innymi uczestnikami konferencji. Firmy stworzą swój profil i będą do nich dodawać pracowników:

„Mimo że nie spotykamy się twarzą w twarz, Digital Dragons nadal pozostaje wydarzeniem, podczas którego umożliwiamy nawiązywanie relacji biznesowych firmom ze Wschodu i Zachodu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najwięcej wartościowych elementów naszej konferencji przenieść do wersji online.” - Anna Krampus-Sepielak, kierownik zespołu ds. branży gier.

Widzowie mogą również liczyć na rozdanie nagród Digital Dragons Awards. Specjalne show zostało zaplanowane na 18 września (ostatni dzień konferencji) i rozpocznie się o godzinie 19:00. Sonia Wojciechowska, która tradycyjnie poprowadzi uroczystość, zapowiedziała ceremonię rozdania nagród:

„Przygotowaliśmy jedyną w swoim rodzaju galę, podczas której nie zabraknie ciekawych i zapadających w pamięć momentów. Poznamy zwycięzców sześciu głównych kategorii: Best Polish Game of 2019, Best Polish Game Design of 2019, Best Polish Game Art of 2019, Best Polish Mobile Game of 2019, Best Polish Game Original Soundtrack of 2019, Best Foreign Game of 2019 oraz konkursu Indie Showcase.”

W Indie Showcase pojawi się aż 66 gier, a wszystkie produkcje biorące udział w konkursie zostaną zaprezentowane na Steamie i GOG-u – gracze mogą liczyć na pobranie ogólnodostępnych wersji demonstracyjnych specjalnie dla widzów i uczestników. W tym roku z ponad 200 zgłoszeń, jury złożone z przedstawicieli branży wybrało 66 najlepszych tytułów, które będą walczyć o tytuł Best Indie Game.

Wojciech Przybylski, prezes zarządu, zapowiedział nadchodzące Digital Dragons poniższymi słowami:

„Digital Dragons online to eksperyment wymuszony przez obecne, trudne czasy. Cieszymy się, że możemy podjąć to wyzwanie, tym bardziej, że KPT jest dobre w eksperymentowaniu i nader często nasze eksperymenty kończą się - mniej lub bardziej - spektakularnymi sukcesami. Przy okazji tegorocznej edycji, zaprezentujemy po raz szósty ogólnopolskie badanie graczy - Polish Gamers Research 2020, przygotowane przez Krakowski Park Technologiczny wraz z partnerami, oraz - jak zawsze – bardzo dużo innego dobrego contentu dla ludzi z branży.”

Źródło: http://media.kpt.krakow.pl/108197-tylko-7-dni-dzieli-nas-od-jednego-z-najwazniejszych-wydarzen-w-branzy-gier-digital-dragons-2020

Tagi: Digital Dragons Digital Dragons 2020