Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2020 10:43
Xbox Series  x PlayStation 5
2701V

PS5 i Xbox Series S porównane. Konsola Sony będzie znacznie większa

Znamy już wygląd wszystkich konsol nowej generacji. Microsoft zaproponuje najpotężniejszego i najmniejszego next-gena, natomiast Sony, niezależnie od wersji, szykuje największy sprzęt. Teraz możemy przyjrzeć się zestawieniu, które porównuje najmniejszą i największą konsolę nowej generacji.

Jeszcze w 2020 roku zadebiutują na rynku cztery konsole nowej generacji. Sony przygotowało PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition, natomiast Microsoft zapewni Xboksa Series X i Xboksa Series S. Producenci stawiają na zgoła odmienne rozwiązania: w przypadku PS5 różnicę stanowić będzie jedynie brak czytnika płyt, jednak już XSX i XSS posiadają inne specyfikacje.

Istotnym elementem w walce o graczy okaże się cena, która skutecznie skłoni do jednej z propozycji. Trzeba też zwrócić uwagę, że na rynku pojawią się zróżnicowane wizualnie modele – od największego i futurystycznego PlayStation 5, zaskakującego Xboksa Series X, po małego, minimalistycznego Xboksa Series S. W przypadku PlayStation 5 Digital Edition różnice są drobne. Spoglądając na poniższą grafikę możecie sprawdzić odmienne rozmiary urządzeń.

Najpewniej w najbliższym czasie poznamy ostatnie szczegóły dotyczące next-genów. Mając w pamięci wczorajszy intensywny dzień dla amerykańskiej korporacji, podczas oczekiwanego pokazu dla graczy, Microsoft przekaże nie tylko ostateczne nowiny dotyczące Xboksa Series X, ale i dokona bezpośredniego porównanie dwóch next-genów. Branża również czeka na zapowiedzi Sony i moment ujawnienia ceny oraz daty premiery PS5.

PlayStation 5, Xbox Series X i S porównanie rozmiaru

Sprawdźcie również porównanie wideo, na którym konsole nowej generacji zestawiono z wcześniej wydanymi urządzeniami:

Źródło: https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/ioyyx4/xbox_series_s_x_size_vs_ps5_estimate/

Tagi: playstation 5 ps5 Xbox Series S Xbox Series X xss XSX